روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان غربی

بیش از 21 هزار قلاده سگ بر علیه بیماری هاری در آذربایجان غربی واکسینه شدند
تاريخ نگارش : چهارشنبه ، 10 دي ماه ، 1393
موضوع : مدیر کل دامپزشکی آذربایجان غربی گفت :در راستای مبارزه با بیماری هاری از ابتدای امسال تاکنون بیش از 21 هزار و 130 قلاده سگ صاحب‌دارعلیه بیماری هاری به صورت رایگان واکسینه شدند.


به گزارش روابط عمومی جهاد کشاورزی آذربایجان غربی ، کامیار داهیم با اشاره به عملکرد اداره دامپزشکی استان در طی 9 ماهه سال جاری ، اظهار کرد : با توجه به اهمیت مبارزه با بیمارهای دامی و همچنین مبارزه با بیماری‌های مشترک بین دام و انسان این اداره اقدامات قابل توجهی را در این راستا انجام داده است.
وی با اشاره به تشدید مبارزه با بیماری هاری در آذربایجان غربی ادامه داد: بیماری هاری بیماریی است که در اثر ویروسی از خانواده رابدوویریده ایجاد می‌شود، این ویروس در تمام حیوانات خون‌گرم از جمله در انسان می‌تواند ایجاد بیماری کند.
وی اضافه کرد: این ویروس از بزاق حیوان هار و محل گازگرفتگی وارد بدن شده در ماهیچه‌ها به سمت اعصاب انتهایی می‌رود و شروع به تکثیر می‌کند.
مدیر کل دامپزشکی آذربایجان غربی در خصوص خطرات ناشی از این بیماری، اذعان داشت: خطر این بیماری به حدی است که پس از نفوذ ویروس در بدن انسان یا حیوان درمان آن امکان‌پذیر نبوده و منجر به مرگ فرد می‌شود.


منبع اين مطلب : سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان غربی
http://www.waaj.ir

آدرس اين مطلب در اينترنت :
http://www.waaj.ir/mods.php?id=News&file=article&sid=1592