روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان غربی

تاکید برلزوم ارتقاء جایگاه کشاورزی در منطقه و توسعه کشاورزی صنعتی در آذربایجان غربی
تاريخ نگارش : شنبه ، 13 دي ماه ، 1393
موضوع :


  نماینده مردم شهرستانهای میاندوآب ، شاهیندژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی، بر لزوم حفظ و حراست و ارتقاء جایگاه کشاورزی در استان به عنوان منبع اصلی اشتغال و معیشت مردم منطقه تأکید کرد .


به گزارش روابط عمومی جهاد کشاورزی آذربایجان غربی ، مهدی عیسی زاده در دیدار با مدیریت و کارکنان جهاد کشاورزی میاندوآب با اشاره به برخی تنگناها و موانع موجود در تداوم فعالیتهای بخش کشاورزی در منطقه اظهار کرد : اقدامات مهم و شاخصی که از سوی جهاد کشاورزی برای احیای دریاچه ارومیه صورت می گیرد بایستی به صورت مستمر ادامه داشته باشد و نمایندگان مردم نیز ضمن حمایت از این بخش در راستای کمک به حل بحران دریاچه ارومیه از هیچ گونه تلاشی دریغ نخواهند کرد .
وی با تأکید بر راه اندازی و ایجاد صنایع بزرگ و افزایش طرحهای اقتصادی اشتغال زا در منطقه گفت : با توجه به اینکه اکثر مردم این شهرستان از طریق کشاورزی امرا رو معاش می کنند ، تقویت بخش مکانیزاسیون کشاورزی و توسعه کشاورزی مدرن و صنعتی یکی از معیارهای مهم و ملزومات این شهرستان در این راستا می باشد .
عیسی زاده افزود : با تداوم و اجرای دقیق طرح به کاشت و ایجاد واحد های تولیدی و صنایع بزرگ ضمن گذر از کشاورزی سنتی به مدرن می توان گامهای اساسی و زیر بنایی در این عرصه برداشت .
معاون رئیس سازمان و مدیر جهاد کشاورزی میاندوآب در ادامه با تشریح خلاصه ای از برنامه ها ، فعالیتها و عملکردهای این مدیریت و با تأکید بر اهمیت مجلس شورای اسلامی در قانون گذاری و تأثیر گذاری آن بر سرنوشت کشور گفت : تغییر الگوی کشت ، اجرای شبکه های مدرن آبیاری تحت فشار و کشاورزی حفاظتی از عمده اهداف و برنامه های در دست اقدام این مدیریت درراستای احیای دریاچه ارومیه می باشد .
علی دیانتی با مثبت ارزیابی نمودن سخنان نماینده مردم میاندوآب ، شاهیندژ و تکاب و تأکید بر استفاده بهینه از آب در جهت کمک به روند احیای دریاچه ارومیه با برشمردن بخشی از مسائل و مشکلات بخش کشاورزی خواستار عنایت ویژه نمایندگان مجلس شورای اسلامی به بخش کشاورزی در منطقه شدند .


منبع اين مطلب : سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان غربی
http://www.waaj.ir

آدرس اين مطلب در اينترنت :
http://www.waaj.ir/mods.php?id=News&file=article&sid=1598