روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان غربی

جذب 93 درصدی تسهیلات خط اعتباری مکانیزاسیون کشاورزی در آذربایجان غربی در سال 95
تاريخ نگارش : چهارشنبه ، 13 ارديبهشت ماه ، 1396
موضوع : معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: از 56 میلیارد و 740 میلیون ریال تسهیلات خط اعتباری مکانیزاسیون در سال 95، در حدود 93درصد این اعتبار جذب شده است .


به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی ، عبداله فتح اله زاده با بیان این مطلب اظهارکرد: یکی از مولفه های اصلی بخش کشاورزی افزایش کمیت، کیفیت و راندمان محصولات تولیدی با توسعه و تجهیز مکانیزاسیون است که علاوه بر کاهش هزینه ها ، افزایش در آمد بهره برداران نیز به دنبال خواهد داشت .
فتح اله زاده با تاکید بر ضرورت نوسازی بخش مکانیزاسیون کشاورزی استان ، تصریح کرد: از محل این تسهیلات اعتباری در سال 95 ، تعداد 738 دستگاه تراکتور ، 53 دستگاه کمباین ، 759 دستگاه سایر ادوات کشاورزی و 2 مورد تجهیزات واحدهای تولیدی دام و طیور به ناوگان حمل و نقل کشاورزی استان اضافه شده است .
وی ابراز امیدواری کرد با افزایش متقاضیان دریافت تسهیلات ، تسهیلات خط اعتباری سال 96 که به میزان 56 میلیارد و 200 میلیون ریال به استان تخصیص یافته است ، با توجه به یارانه‌دار بودن تسهیلات و لزوم توسعه مکانیزاسیون در بخش کشاورزی باید اهتمام ویژه‌ای در جذب صددرصد این تسهیلات تا پایان سال داشته باشیم .
فتح اله زاده افزود: ضریب مکانیزاسیون بخش کشاورزی استان در سال 95 از 1.41 به 1.46اسب بخار در هر هکتار ارتقا یافته است .
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان ادامه داد :در حال حاضر 43 هزار و 372 دستگاه انواع تراکتور باغی و زراعی ، 122 هزار و 160 دستگاه انواع ادوات دنباله بند و 860 دستگاه کمباین در سطح استان وجود دارد که به طور میانگین برای هر دستگاه تراکتور، 2.8 دهم انواع ادوات دنباله بند موجود است .
وی از کشاورزان استان در خواست کرد برای بهره مندی از این تسهیلات اعتباری سال 96 جهت تکمیل پرونده و معرفی به بانک کشاورزی به مراکز خدمات و مدیریت های جهاد کشاورزی شهرستانها مراجعه نمایند.


منبع اين مطلب : سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان غربی
http://www.waaj.ir

آدرس اين مطلب در اينترنت :
http://www.waaj.ir/mods.php?id=News&file=article&sid=4056