روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان غربی

بازدید استاندار آذربایجان غربی از بزرگترین مجتمع تکثیر ماهیان استخوانی شمالغرب کشور در شهرستان پلدشت
تاريخ نگارش : سه شنبه ، 10 آبان ماه ، 1390
موضوع :


  استاندار آذربایجان غربی بهمراه رئیس سازمان جهادکشاورزی استان ، فرماندار و امام جمعه شهرستان پلدشت و جمعی دیگر از مسئولین استانی و شهرستانی از مجتمع تکثیر و پرورش ماهیان شهید کاظمی پلدشت بازدید کردند .


این مجتمع اولین و بزرگترین مجتمع تکثیر ماهیان گرمابی و بومی در شمالغرب کشور می باشد که بمنظور حفظ و بازسازی ذخائر و تولید و تکثیر بچه ماهیان گرمابی و بومی فعالیت نموده و در سال جهاد اقتصادی با تلاش شبانه روزی و جهادگونه کارشناسان آن مجتمع و شیلات استان و با بهره گیری از سیاست دانش محوری ، بیش از 7 میلیون قطعه بچه ماهی تولید و در منابع آبی استان رها سازی شده است .
سرپرست مدیریت شیلات و آبزیان استان در این بازدید گفت : در مجتمع تکثیر و پرورش ماهیان شهید کاظمی پلدشت تعداد 200 قطعه ماهی خاویاری که از شمال کشور تهیه شده ، نگهداری و پرورش می یابند .
رحمان وهاب زاده افزود : هدف از این امر انجام انواع طرح های تحقیقاتی و پژوهشی بر روی ماهیان خاویاری و همچنین امکان سنجی پرورش آن در استان آذربایجان غربی می باشد .
وی تصریح کرد : تعداد 2 میلیون قطعه بچه ماهی در دریاچه پشت سد ارس ، بزرگترین منبع آبی استان جهت حفظ و بازسازی ذخائر رها سازی شده است که با توجه به این رها سازی و تداوم فعالیت های صید و صیادی در منطقه مرزی پلدشت بطور مستقیم بیش از 500 خانوار صیاد و بیش از 1200 نفر بطور غیر مستقیم از مزایا و درآمد آن بهره مند شده اند .
گفتنی است با رها سازی انواع بچه ماهیان گرمابی در دریاچه پشت سدهای استان ، دستیابی به اهداف کمی پیش بینی شده در برنامه پنجساله پنجم توسعه مبنی بر تولید 15413 تن ماهی در استان و حتی بیشتر از آن در سال 91 میسر خواهد بود که نسبت به سال قبل 20 ٪ افزایش خواهد داشت .
کد خبر : 415            ساعت : 09:11:19             تاریخ : 10-08-1390مرکز اطلاع رسانی سازمان جهادکشاورزی آذربایجان غربی

منبع اين مطلب : سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان غربی
http://www.waaj.ir

آدرس اين مطلب در اينترنت :
http://www.waaj.ir/mods.php?id=News&file=article&sid=415