روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان غربی

افتتاح واحد سورتینگ و بسته بندی میوه در شهرستان میاندوآب بدست رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی
تاريخ نگارش : دوشنبه ، 23 بهمن ماه ، 1396
موضوع :به مناسبت بزرگداشت سی و نهمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران، با حضور رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی بهره برداری از طرح سورتینگ و بسته بندی میوه در روستای شبیلوی میاندوآب آغاز شد.


به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان در این مراسم که با حضور جمعی از مسئولان شهرستانی و استانی برگزارشد ، ضمن گرامیداشت ایام الله دهه فجر با اشاره به ظرفیت ها و پتانسیل شهرستان در بخش کشاورزی، اظهار کرد: علی رغم کاهش نزولات جوی و وجود محدودیت در منابع آبی، شهرستان میاندوآب با تولید ۹۳۰ هزارتن انواع محصولات کشاورزی در سال زراعی ۹۶-۹۵، مقام دوم استانی را به لحاظ تولید به خود اختصاص داده و انشاء الله شاهد شکوفایی هر چه بیشتر پتانسیل های بخش کشاورزی میاندوآب با حمایت مسئولین و همت تولیدکنندگان و کشاورزان عزیز منطقه باشیم.
اسمعیل کریم زاده ابراز امیدواری کرد با توسعه هرچه بیشتر واحدهای تبدیلی و تکمیلی کشاورزی شاهد کاهش خام فروشی و افزایش ارزش افزوده تولیدات کشاورزی باشیم.
مدیر جهاد کشاورزی میاندوآب نیز در این آئین گفت : جهاد کشاورزی، نهادی مقدس و انقلابی و یادگار امام راحل(ره) است و جهادگران این مجموعه دوشادوش کشاورزان زحمتکش و تلاشگران عرصه تولید، همچنان که در زمان جنگ در جبهه های نبرد حق علیه باطل حماسه آفریند؛ اینک نیز در جبهة اقتصادی در راستای تأمین امنیت غذایی فعالیت می نمایند.
محرمعلی دیانتی در ادامه با اشاره به وجود تعداد 17 واحد فعال سردخانه میوه در شهرستان از راه اندازی یک واحد تولید و فرآوری بذر محصولات زراعی، 4 واحد سردخانه ذخیره سازی میوه و 7 واحد سورتینگ میوه در سال آتی دراین شهرستان خبر داد.
وی ادامه داد: با راه اندازی طرح سورتینگ ميوه مذکور که اعتباری بالغ بر ۱۱۵۰۰ میلیون ریال برای احداث این واحد هزینه شده است ، و همچنین با ایجاد فرصت اشتغالزایی برای ۱۰ نفر بصورت مستقیم و ۳۰ نفر بصورت غیر مستقیم، شاهد تولید و عرضه مناسب محصولات باغی با کیفیت بالا به بازارهای جهانی خواهیم بود.
این مسئول خاطر نشان کرد: همزمان با این پروژه، طرح سورتینگ و بسته بندی کشمش و ۲۲ طرح آبیاری تحت فشار به مساحت ۸۷ هکتار با اعتباری بالغ بر 16734ميليون ریال و اشتغالزایی مستقیم برای 44 نفر و غیر مستقیم برای 97 نفر به بهره برداری رسید.
در پایان مراسم ازتلاش ها و زحمات مدیر صنایع تبدیلی و غذایی سازمان جهاد کشاورزی استان و مدیر جهاد کشاورزی شهرستان میاندوآب با اهدای لوح تقدیر و هدایایی تجلیل به عمل آمد.

منبع اين مطلب : سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان غربی
http://www.waaj.ir

آدرس اين مطلب در اينترنت :
http://www.waaj.ir/mods.php?id=News&file=article&sid=4888