حمایت از کالای ایرانی

حمایت از کالای ایرانی
 

منوي اصلي

 سامانه مدیریت تسهیلات بانکی 
 توسعه سامانه های نوین آبیاری 
 ثبت نام شناسنامه بهره بردار 
 درخواست صدور پروانه 
 سامانه ثبت اطلاعات ایثارگران 
 سامانه ثبت نام تسهیلات بانکی 
 سامانه خدمات فنی و مشاوره ای 
 سامانه رسیدگی به شکایات سازمان جهاد کشاورزی 
 سامانه سوخت 
 سامانه شناسنامه بهره بردار 
 سامانه فراگیر آموزش کارکنان 
 سامانه کارمند ایران 
 طرح ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی 
 فرم بازدید و نظریه کارشناسی 
 هواشناسی و سیبستم باران 
 پنجره واحد خدمات الکترونیک و ثبت درخواست مجوز 
 فرآیند ارائه خدمات مدیریت صنایع تبدیلی و غذایی 
 فرآیند ارائه خدمات معاونت بهبود تولیدات دامی 
 فرآیند ارائه خدمات معاونت بهبود تولیدات گیاهی 
 فرآیند ارائه خدمات معاونت توسعه مدیریت و منابع 
 پرسشنامه طرح تکریم ارباب رجوع 
 آرشیو خبری 
 آشنایی و ارتباط با مسئولین 
 اطلاعات تماس با سازمان 
 اهداف كلان وزارت جهاد كشاورزی 
 تاريجچه و قانون تشكيل وزارت جهاد كشاورزی 
 ساختار تشکیلاتی 
 سياستهای كلی نظام اداری 
 منشور اخلاقي سازمان 
 وظايف و اهداف جهاد كشاورزی 
 پيام رئيس سازمان 
 اداره کل امور عشایر 
 اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری 
 اداره کل دامپزشکی 
 سازمان تعاون روستایی استان 
 سازمان نظام مهندسی کشاورزی 
 صندوق توسعه کشاورزی 
 مجتمع آموزشی جهاد کشاورزی 
 مرکز تحقیقات کشاورزی 
 نظام صنفی کشاورزی 
 حوزه نمایندگی ولی فقیه 
 معاونت برنامه ریزی و امور اقتصادی 
 معاونت بهبود تولیدات دامی 
 معاونت بهبود تولیدات گیاهی 
 معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی 
 روابط عمومی 
 مدیریت ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات 
 مدیریت امور اراضی 
 مدیریت تعاون روستایی 
 مدیریت حراست سازمان 
 مدیریت شیلات 
 مدیریت صنایع کشاورزی 
 مدیریت هماهنگی ترویج کشاورزی 
 پایگاه مقاومت بسیج امام حسین (ع) 
 گروه نوسازی و تحول اداری 
 آرشیو خبری 
 فرایند های خدمت 
 لیست شرکت های خدمات فنی و مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان غربی 
 اداره کل هواشناسی 
 استانداری 
 صدا و سیما 
 بانک اطلاعات داده های کشاورزی 
 تنوع گیاهان دارویـی در آذربایجـان غربی و تاثیر آن بر اقتصاد و توسعه بخش کشاورزی استان 
 بخشنامه ها و دستورالعمل ها 
 سازمان اموراراضی کشور 
 سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی 
 مرکز آمار ایران 
 نقشه جامع علمی کشاورزی 
 تلفن های سازمان 


 

نظرسنجي

اين بلوک فاقد محتوا مي باشد .
 

پیوندها

 
اين نشانگر را هنگام مطالعه متن به جاي مورد نظر انتقال دهيد
پايگاه اطلاعات
صفحه اصلي  ارسال مطلب

جمعا 46 سرفصل و 132 صفحه در بانک اطلاعاتي درگاه موجود است .

تشكيل مركز خدمات سرمايه گذاري استان


 

 

وزارت امور اقتصادی و دارایی - وزارت کشور
معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور
شماره 26986/44458 تاريخ 8/2/89

هیئت وزیران در جلسه مورخ 29/1/1389 بنا به پیشنهاد شماره 193412/21-24836 مورخ 15/1/1389 وزارت امور اقتصادی و دارایی و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران موافقت نمود :
1-  اصطلاحات و واژه های زیر در معانی مشروح مربوط به کار می روند :
الف-  سازمان : سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران
ب-  مرکز : مرکز خدمات سرمایه گذاری استان
ج-  رییس مرکز : استاندار
د- نایب رییس مرکز : رییس سازمان امور اقتصادی و دارایی استان که در عین حال مسئولیت امور اداري و اجرایی مرکز را بر عهده دارد .
2-  به منظور حمایت ، تسهیل و تسریع در سرمایه گذاری در استانهای کشور ، مرکز خدمات سرمایه گذاری استان در راستای اهداف مندرج در قانون تشویق و حمایت سرمایه گذاری خارجی - مصوب 1380 - و اعمال نمایندگی سازمان در سطح استان تشکیل می شود .
3-  مرکز ، کانون مراجعه متقاضیان سرمایه گذاری خارجی در سطح استان می باشد و ضمن انجام امور تفویضی از سوی سازمان و اعمال اختیارات مربوط ، مرجع هماهنگی استان با سازمان خواهد بود .
4-  خدمات قابل ارائه در مرکز به سرمایه گذاران خارجی به شرح زیر است :
  الف- قبل از اخذ مجور  سرمایه گذاری خارجی
1- اطلاع رسانی و ارايه مشورتهای لازم به سرمایه گذاران در ارتباط با امور مربوط به پذیرش و حمایت از سرمایه گذاري خارجی
2- انجام هماهنگی و پشتیبانی لازم در امور مربوط به اخذ مجوزهای مورد نیاز سرمایه گذاران از جمله اعلامیه تأسیس ، مجوز سازمان حفاظت محیط زیست ، پروانه های انشعاب مربوط به آب ، برق ، گاز و تلفن ، پروانه اکتشاف و استخراج و غیره از دستگاههای ذیربط پیش از صدور مجوز سرمایه گذاری خارجی .
3- انجام هماهنگی و پیگیری های لازم با واحدهای اجرایی دستگاههای مرتبط با در خواستهای سرمایه گذاری خارجی .
4- پذیرش متقاضیان سرمایه گذاری در استان و پیگیری امور مربوط به سرمایه گذاری ها از طریق دستگاههای اجرایی ذیربط.
5- دریافت درخواست سرمایه گذاران خارجی به همراه سایر مدارک مورد نیاز و هماهنگی با سازمان به منظور صدور مجوز سرمایه گذاران .
ب- پس از اخذ مجوز سرمایه گذاری خارجي
1-  انجام هماهنگی لازم در امور مربوط به سرمایه گذاریهای خارجی در مراحل پس از صدور مجوز سرمایه گذاری خارجی شامل ثبت شرکت مشترک ، ثبت سفارش برای ورود ماشین آلات و تجهیزات ، امور مربوط به ورود و خروج سرمایه ، مسایل گمرکی و مالیاتی و غیره .
2- پیگیری اقدام پس ازصدور مجوز سرمایه گذاری خارجی از جمله مسایل اداری و ورود سرمایه های خارجی .
3- پیگیری مشکلات اداری متقاضیان سرمایه گذاری با سایر دستگاههای اجرایی .
4- ایجاد هماهنگی بین دستگاهها در جهت رفع مشکلات توسط استاندار و بهره گیری از حمایتهای استاندار در جهت رفع مشکلات موجود .
5- انجام امور محول شده مربوط به نظارت و راهبری طرحهای سرمایه گذاری از طرف سازمان .
ج- امور اجرایی و محتوایی
1- شناسایی و گرد آوری فرصتهای سرمایه گذاری استان مطابق نمونه ارایه شده توسط سازمان .
 2- تهیه کتابچه راهنمای سرمایه گذاری استان شامل گردش کار سرمایه گذاری ، ذکر مسئولان دستگاههای مرتبط به همراه شماره تماس و مشخصات ارتباطی دستگاههای صادر کننده مجوز .
3- برگزاری کارگاههای آموزشی به منظور آشنایی فعالان اقتصادی ، مسئولان وکارشناسان دستگاههای اجرایی استان با موضوع سرمایه گذاری و روشهای تأمین مالی و مسایل مرتبط .
4- معرفی استان و توانمندیهای اقتصادی آن با به کارگیری ابزار های تبلیغاتی و اطلاع رسانی .
5- حمایت و ترویج افکار و اندیشه سرمایه گذاری ، فرهنگ سازی و مساعد نمودن فضای سرمایه گذاری در بین اقشار مختلف جامعه جهت تبیین اهمیت و جایگاه سرمایه گذاری .
6- دستگاههای متناظر استانی مندرج در ماده ( 171 ) آیین نامه اجرایی قانون تشویق و حمایت سرمایه گذاري خارجي موضوع تصویب نامه شماره 33556/ت32027 ه مورخ 23/7/1381 ، موظفند با مرکز هماهنگی نموده و افراد واجد صلاحیت را جهت هماهنگی و همکاری با مرکز به عنوان نمایندگان تام الاختیار به مرکز معرفی نمایند . افراد معرفی شده مسئولیت پیگیری و انجام امور محول شده توسط مرکز را در حوزه دستگاه اجرایی خود دارند .
تبصره 1- دستگاههای اجرایی موظفند ضمن معرفی نمایندگان تام الاختیار به واحدهای تابع خود ، اختیارات لازم را جهت پیگیری مسایل و امور سرمایه گذاری در حوزه دستگاه اجرایی خود به آنان تفویض نمایند .
تبصره 2- مسئولیت اجرایی ، پاسخگویی و پیگیری موضوعات بخشی دستگاههای اجرایی بر عهده نمایندگان تام الاختیار یا بالاترین مقام دستگاه اجرایی ذیربط می باشد .
تبصره 3- سایر دستگاهها و تشکلهای دولتی و غیر دولتی استان بر حسب تشخیص استاندار ، نماینده صلاحیت دار خود را به عنوان رابط به مرکز معرفی خواهند نمود .
تبصره 4- مدیران دستگاههای اجرایی استان موظفند پذیرش هیئتهای اقتصادی خارجی و اعزام هیئتهای خارجی استان به خارج را که با هدف جذب سرمایه گذاری خارجی صورت می پذیرد با مرکز هماهنگ نمایند . مرکز موظف است سازمان را از پذیرش هیئتهای اقتصادی خارجی و اعزام هیئتهای اقتصادی استان به خارج که با هدف یاد شده صورت می پذیرد ، مطلع نماید .
تبصره 5- پرداخت هرگونه حقوق و مزایا ، حق مأموریت و فوق العاده های نمایندگان تام الاختیار دستگاههای اجرایی مستقر در مرکز بر عهده دستگاه اجرایی ذیربط بوده و مرکز موظف است گزارش کارکرد ماهانه نمایندگان مذکور را به دستگاه اجرایی ارایه نماید .
تبصره 6- تلاس و عملکرد دستگاههای مختلف و مرتبط استان در زمینه تسهیل و حمایت از سرمایه گذاري ونقش دستگاه مذکور در بهبود فضای کسب و کار ارزیابی و به عنوان یک شاخص اصلی در ارزیابی عملکرد دستگاهها لحاظ خواهد گردید .
6- نمایندگان تام الاختیار علاوه بر حضور در جلساتی که به درخواست مرکز برگزار می شود ، حسب نیاز و متناسب با حجم متقاضیان سرمایه گذاری خارجی و مراجعه سرمایه گذاران با اعلام رییس مرکز در محل مرکز مستقر می شوند و در کوتاهترین زمان ممکن نسبت به اخذ مجوزهای لازم و رفع موانع و مشکلات اقدام و نتیجه اقدامات خود را به رییس مرکز گزارش مي نمایند .
تبصره - چنانچه ظرف یک ماه دستگاه اجرایی مجوز مربوط را صادر نکند یا دلایل مخالفت خود را اعلام نکند ، مرکز با تشخیص استاندار رأسا مجوز مربوط را صادر می کند .
7-  مرکز موظف است گزارش عملکرد خود را هر سه ماه یک بار به سازمان ارایه و سازمان موظف است گزارشهای عمکرد سالانه را منتشر کند .
8-  سازمان موظف است نسبت به آشنا سازی اعضای مرکز و سایر دستگاههای اجرایی استان با مسائل سرمایه گذاری خارجی و تقویت توان کارشناسی مرکز با تدارک و ارایه کمکهای آموزشی و فنی در قالب جزوه های کمک آموزشی و برگزاری کارگاههای آموزشی ، دوره های تخصصی ، بازدید های برون مرزی و برنامه های مشابه اقدام خواهد نمود .
9-  سازمان موظف است در راستای افزایش اختیارات مراکز در استانها ، امور قابل واگذاری را به وزیر اقتصاد و امور دارایی برای تفویض به مراکز استانی پیشنهاد کند . این امور شامل صدور مجوز های پذیرش سرمایه گذاری خارجی با رعایت مقررات مذکور نیز می شود .
10-  به منظور تأمین منابع مالی مورد نیاز جهت انجام هر چه بهتر وظایف محول شده به مرکز و تهیه مدارک ، مستندات و طراحی فرصتهای سرمایه گذاري استان ، معرفی و بازاریابی ظرفیتهای استان و نظارت بر حسن اجرای طرحهای سرمایه گذاری استانها ، معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور موظف است یک در هزار سر جمع اعتبارات هزینه ای دستگاههای استانی را به منظور پشتیبانی از جذب سرمایه گذاری خارجی اختصاص دهد تا با نظر سازمان متناسب با عملکرد مراکز استانی به آنها پرداخت شود . اعتبارات مذکور خارج از شمول قانون محاسبات عمومی کشور است .
 11- سازمانهای امور اقتصادی و دارایی و استانداریها باید ترتیبی اتخاذ نمایند تا محل استقرار مرکز به گونه ای انتخاب گردد تا مراجعه سرمایه گذاران براحتی صورت گیرد . این مراکز باید علاوه بر امکانات نرم افزاری شامل تجهیزات رایانه ای ، اینترنت و سایر تجهیزات مورد نیاز ، دارای فضای کافی جهت نمایندگان تام الاختیار دستگاهها باشند .
12- تصویب نامه شماره 207349/ت39246 ه مورخ 20/12/1386 و ردیف ( 16 ) جزء ( 6 ) بند "ب" ماده ( 21 ) و تبصره های 1 ، 2 و 3  ماده ( 21 ) تصویب نامه شماره 89224/ت35365 ک مورخ 3/6/1387 موضوع آیین نامه شورای برنامه ریزی و توسعه استان و کارگروههای تخصصی لغو می گردد .

محمدرضا رحیمی
معاون اول رییس جمهور


رونوشت به دفتر مقام معظم رهبری ، دفتر رییس جمهور، دفتر معاون اول رییس جمهور ، معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهور ، معاونت حقوقی رییس جمهور ، معاونت امور مجلس رییس جمهور ، اداره کل قوانین و مقررات کشور ، اداره کل حقوقی ، کلیه وزارتخانه ها، سازمانها و موسسات دولتی ، استانداری های سراسر کشور ، دبیرخانه شورای اطلاع رسانی دولت و دفتر هیئت دولت ابلاغ مي شود .  

 

 

 

                                                                                                                   


1 

تاريخ نگارش: 22 خرداد ماه ، 1389(12:34:23)
آخرين بروزآوري: 15 دي ماه ، 1394(08:03:40)
(2238 بازديد)