حمایت از کالای ایرانی

حمایت از کالای ایرانی
 

منوي اصلي

 سامانه مدیریت تسهیلات بانکی 
 توسعه سامانه های نوین آبیاری 
 ثبت نام شناسنامه بهره بردار 
 درخواست صدور پروانه 
 سامانه ثبت اطلاعات ایثارگران 
 سامانه ثبت نام تسهیلات بانکی 
 سامانه خدمات فنی و مشاوره ای 
 سامانه رسیدگی به شکایات سازمان جهاد کشاورزی 
 سامانه سوخت 
 سامانه شناسنامه بهره بردار 
 سامانه فراگیر آموزش کارکنان 
 سامانه کارمند ایران 
 طرح ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی 
 فرم بازدید و نظریه کارشناسی 
 هواشناسی و سیبستم باران 
 پنجره واحد خدمات الکترونیک و ثبت درخواست مجوز 
 فرآیند ارائه خدمات مدیریت صنایع تبدیلی و غذایی 
 فرآیند ارائه خدمات معاونت بهبود تولیدات دامی 
 فرآیند ارائه خدمات معاونت بهبود تولیدات گیاهی 
 فرآیند ارائه خدمات معاونت توسعه مدیریت و منابع 
 پرسشنامه طرح تکریم ارباب رجوع 
 آرشیو خبری 
 آشنایی و ارتباط با مسئولین 
 اطلاعات تماس با سازمان 
 اهداف كلان وزارت جهاد كشاورزی 
 تاريجچه و قانون تشكيل وزارت جهاد كشاورزی 
 ساختار تشکیلاتی 
 سياستهای كلی نظام اداری 
 منشور اخلاقي سازمان 
 وظايف و اهداف جهاد كشاورزی 
 پيام رئيس سازمان 
 اداره کل امور عشایر 
 اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری 
 اداره کل دامپزشکی 
 سازمان تعاون روستایی استان 
 سازمان نظام مهندسی کشاورزی 
 صندوق توسعه کشاورزی 
 مجتمع آموزشی جهاد کشاورزی 
 مرکز تحقیقات کشاورزی 
 نظام صنفی کشاورزی 
 حوزه نمایندگی ولی فقیه 
 معاونت برنامه ریزی و امور اقتصادی 
 معاونت بهبود تولیدات دامی 
 معاونت بهبود تولیدات گیاهی 
 معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی 
 روابط عمومی 
 مدیریت ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات 
 مدیریت امور اراضی 
 مدیریت تعاون روستایی 
 مدیریت حراست سازمان 
 مدیریت شیلات 
 مدیریت صنایع کشاورزی 
 مدیریت هماهنگی ترویج کشاورزی 
 پایگاه مقاومت بسیج امام حسین (ع) 
 گروه نوسازی و تحول اداری 
 آرشیو خبری 
 فرایند های خدمت 
 لیست شرکت های خدمات فنی و مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان غربی 
 اداره کل هواشناسی 
 استانداری 
 صدا و سیما 
 بانک اطلاعات داده های کشاورزی 
 تنوع گیاهان دارویـی در آذربایجـان غربی و تاثیر آن بر اقتصاد و توسعه بخش کشاورزی استان 
 بخشنامه ها و دستورالعمل ها 
 سازمان اموراراضی کشور 
 سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی 
 مرکز آمار ایران 
 نقشه جامع علمی کشاورزی 


 

نظرسنجي

اين بلوک فاقد محتوا مي باشد .
 

پیوندها

 
اين نشانگر را هنگام مطالعه متن به جاي مورد نظر انتقال دهيد

مديريت شيلات: صادرات بیش از ۴۱۲ میلیون دلار محصولات شیلاتی به کشورهای اروپائی و حوزه اوراسیا در سال ۹۵ / هدف گذاری برای تولید ۵۰ هزار تن پرورش ماهی در قفس در سال 96

 

 رییس سازمان شیلات ایران از صادرات بیش از ۴۱۲ میلیون دلار محصولات شیلاتی به کشورهای اروپائی و حوزه اوراسیا در سال ۹۵ خبرداد.
ه گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی ، حسن صالحی معاون وزیر و رییس سازمان شیلات ایران به همراه رییس سازمان جهاد کشاورزی و مدیر شیلات و آبزیان آذربایجان غربی در بازدید از مراکز و مجتمع های پرورش ماهی استان واقع در شهرستانهای اشنویه و پیرانشهر در جمع پرورش دهندگان و تکثیر دهندگان آبزیان استان با بیان این مطلب اظهارکرد: بیش از ۴۱۲ میلیون دلار محصولات شیلاتی به کشورهای اروپائی و حوزه اوراسیا در سال ۹۵ صادرات داشتیم که توسعه صادرات آبزیان و دست یابی به بازارهای جدید صادراتی را در سال جاری در دستور کار داریم .
صالحی افزود: درسال گذشته بیش از ده هزارو 500 تن صادرات ماهی قزل آلا به کشورهای همسایه حوزه خلیج فارس داشتیم ، در صورتی که این میزان صادرات در سال 94 به کمتر از 500 تن می رسید که در این زمینه با رشد بیش از 1200 برابری روبرو هستیم و پیش بینی می کنیم این میزان صادرات امسال به بیست هزار تن افزایش یابد.
وی تصریح کرد: افزایش سرانه مصرف آبزیان در کشور از ۱۰.۶ کیلوگرم فعلی و رساندن به میانگین جهانی که ۲۰ کیلوگرم به ازای هر نفر است جزو سیاست ها و اهداف سازمان شیلات است .
این مسئول گفت: یک میلیون و ۷۰ هزار تن انواع آبزیان در سال گذشته در سطح کشور تولید شد که نزدیک به ۴۵ درصد از این محصولات تولیدی از طریق آبزی پروری و مابقی از طریق صید و صیادی تولید شده است .
وی خاطر نشان کرد: همچنین امسال بیش از 3 تن خاویار پرورشی در کشور تولید خواهد شدو با برنامه ریزی های انجام شده تا پایان برنامه ششم توسعه بیش از 10 تن گوشت خاویار و هزار تن گوشت ماهیان خاویاری تولید خواهد شد .
رییس سازمان شیلات ایران ضمن تقدیر از زحمات مسئولین دست اندر کار در این بخش و با اشاره به ظرفیتها و پتانسل های خوب صنعت آبزی پروری استان ، تاکید کرد: امسال هدف گذاری تولید ۵۰ هزار تن پرورش ماهی در قفس را در دستور کار داریم که استان آذربایجان غربی با توجه به منابع آبی موجود در پشت سدهای استان و منطقه ارس از ظرفیت های خوبی برای پرورش ماهی در قفس و طرح توسعه آبزی پروری برخوردار است.
وی یاد آورشد: در حال حاضر بیش از 60 درصد از نیاز کشور به تخم چشم زده از طریق کشورهای اروپایی تامین می شود که با کمک تولید کنندگان صنعت آبزی پروری در استان و کشور با برنامه ریزی های انجام شده قصد داریم ضمن رسیدن به خود اتکایی در این زمینه ، دوره ممنوعیت واردات را هم در زمانی که تولید به اندازه نیاز در داخل استان و کشور وجود دارد را افزایش داده و از واردات جلو گیری نماییم
رییس سازمان شیلات ایران اذعان داشت : توسعه صید در آبهای فراساحلی و بین المللی، نوسازی و بهینه سازی ناوگان صیادی و روشهای صید، توسعه پرورش ماهی در قفس های دریایی، سیاست گذاری ، برنامه ریزی و نظارت بر بهره برداری پایدار از ذخائر و منابع آبزی در چارچوب برنامه های توسعه کشور ، حفاظت از منابع آبزی و بازسازی موثر ذخائر موجود جزو مهمترین وظایف و سیاستهای حوزه فعالیت شیلات ایران است .
رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی نیز در این جلسه اظهارکرد : این استان از نظر تولید انواع آبزیان در بین استان‌های غیرساحلی طی سالیان متمادی مقام برتر را به خود اختصاص داده است و به لحاظ دارا بودن شرایط خاص جغرافیایی و اقلیمی و ظرفیت های آبی، مستعد آبزی ‌پروری به عنوان یک قطب مهم شیلاتی به ویژه در زمینه تکثیر و پرورش ماهیان سردآبی در سطح کشور است.
اسمعیل کریم زاده با تاکید بر لزوم تبدیل شدن فعالیتهای شیلاتی به صورت یک زنجیره واحد در سطح استان اضافه کرد : با توجه به اهداف و سیاستهای اقتصاد مقاومتی ، افزایش بهره وری مناسب از ذخائر و منابع آبزی و رشد اقتصادی در کنار سایر فعالیتها باید در اولویت کارهای اجرایی قرار گیرد.
وی تاکید کرد : سالانه نزدیک به 15 هزار تن انواع ماهیان گرمابی و سردابی در مزارع پرورش ماهی به صورت انفرادی و مجتمع های پرورشی در سطح استان تولید می شود که از این میزان در حدود 9 هزار تن در مزارع پرورش ماهی و 6 هزار تن نیز در منابع آبی پشت سدارس و سایر سدها و حوزه های فعالیت شیلات تولید می شود.
در ادامه این بازدید ها در جلسه مشترکی که با پرورش دهندگان و تکثیر دهندگان آبزیان استان برگزارشد ، مسائل و مشکلات آنان از قبیل وقوع سیلابها و حوادث غیر مترقبه مطرح و تصمیمات لازم در این زمینه اتخاذ شد.
 

نوشته شده در تاريخ پنجشنبه ، 8 تير ماه ، 1396 توسط admin279

 
 

لينكهاي وابسته

 

امتياز به خبر

امتياز متوسط: 0
آراء: 0

لطفا با انتخاب گزينه مناسب به اين مطلب امتياز دهيد :

عالي
خيلي خوب
خوب
معمولي
بد

 

انتخاب ها

 
"صادرات بیش از ۴۱۲ میلیون دلار محصولات شیلاتی به کشورهای اروپائی و حوزه اوراسیا در سال ۹۵ / هدف گذاری برای تولید ۵۰ هزار تن پرورش ماهی در قفس در سال 96" | ورود / عضويت در سايت | 0 نظر
مسئوليت نظرات ارائه شده بر عهده كاربر مي باشد .
درگاه در قبال متن نظرات ارائه شده تعهدي ندارد !

كاربران مهمان حق ارائه نظر در مورد مطالب اين درگاه ندارند . لطفا فرم عضويت در سايت را تكميل نمائيد.