حمایت از کالای ایرانی

حمایت از کالای ایرانی
 

منوي اصلي

 سامانه مدیریت تسهیلات بانکی 
 توسعه سامانه های نوین آبیاری 
 ثبت نام شناسنامه بهره بردار 
 درخواست صدور پروانه 
 سامانه ثبت اطلاعات ایثارگران 
 سامانه ثبت نام تسهیلات بانکی 
 سامانه خدمات فنی و مشاوره ای 
 سامانه رسیدگی به شکایات سازمان جهاد کشاورزی 
 سامانه سوخت 
 سامانه شناسنامه بهره بردار 
 سامانه فراگیر آموزش کارکنان 
 سامانه کارمند ایران 
 طرح ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی 
 فرم بازدید و نظریه کارشناسی 
 هواشناسی و سیبستم باران 
 پنجره واحد خدمات الکترونیک و ثبت درخواست مجوز 
 فرآیند ارائه خدمات مدیریت صنایع تبدیلی و غذایی 
 فرآیند ارائه خدمات معاونت بهبود تولیدات دامی 
 فرآیند ارائه خدمات معاونت بهبود تولیدات گیاهی 
 فرآیند ارائه خدمات معاونت توسعه مدیریت و منابع 
 پرسشنامه طرح تکریم ارباب رجوع 
 آرشیو خبری 
 آشنایی و ارتباط با مسئولین 
 اطلاعات تماس با سازمان 
 اهداف كلان وزارت جهاد كشاورزی 
 تاريجچه و قانون تشكيل وزارت جهاد كشاورزی 
 ساختار تشکیلاتی 
 سياستهای كلی نظام اداری 
 منشور اخلاقي سازمان 
 وظايف و اهداف جهاد كشاورزی 
 پيام رئيس سازمان 
 اداره کل امور عشایر 
 اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری 
 اداره کل دامپزشکی 
 سازمان تعاون روستایی استان 
 سازمان نظام مهندسی کشاورزی 
 صندوق توسعه کشاورزی 
 مجتمع آموزشی جهاد کشاورزی 
 مرکز تحقیقات کشاورزی 
 نظام صنفی کشاورزی 
 حوزه نمایندگی ولی فقیه 
 معاونت برنامه ریزی و امور اقتصادی 
 معاونت بهبود تولیدات دامی 
 معاونت بهبود تولیدات گیاهی 
 معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی 
 روابط عمومی 
 مدیریت ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات 
 مدیریت امور اراضی 
 مدیریت تعاون روستایی 
 مدیریت حراست سازمان 
 مدیریت شیلات 
 مدیریت صنایع کشاورزی 
 مدیریت هماهنگی ترویج کشاورزی 
 پایگاه مقاومت بسیج امام حسین (ع) 
 گروه نوسازی و تحول اداری 
 آرشیو خبری 
 فرایند های خدمت 
 لیست شرکت های خدمات فنی و مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان غربی 
 اداره کل هواشناسی 
 استانداری 
 صدا و سیما 
 بانک اطلاعات داده های کشاورزی 
 تنوع گیاهان دارویـی در آذربایجـان غربی و تاثیر آن بر اقتصاد و توسعه بخش کشاورزی استان 
 بخشنامه ها و دستورالعمل ها 
 سازمان اموراراضی کشور 
 سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی 
 مرکز آمار ایران 
 نقشه جامع علمی کشاورزی 


 

نظرسنجي

اين بلوک فاقد محتوا مي باشد .
 

پیوندها

 
اين نشانگر را هنگام مطالعه متن به جاي مورد نظر انتقال دهيد

اخبار سازمان: آغاز برداشت بیش از ۱.۵میلیون تن میوه های هسته دار در آذربایجان غربی / افزایش ۲۸ درصدی تولید محصولات باغی هسته دار در استان

 

 رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: امسال پیش بینی می‌شود در مجموع یک میلیون و ۵۹۴ هزار و ۶۳۳ تن میوه های هسته دار از باغات استان تولید و روانه بازار شود.
به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی ، اسمعیل کریم زاده از افزایش ۲۸ درصدی محصولات باغی هسته دار استان در سال جاری خبر داد و اظهارکرد: سال گذشته میزان تولید میوه های هسته داریک میلیون و ۲۳۹ هزار و ۶۰ تن بود که این میزان در سالجاری بر اساس برآوردهای انجام شده با ۲۸ درصد رشد به بالای یک و نیم تن می‌رسد.
وی مجموع سطح باغات هسته دار بارور و غیر بارور استان در سال گذشته را ۱۱۲ هزار و سه هکتار اعلام کرد و افزود: این میزان امسال به ۱۱۳ هزار و ۲۷۳ هکتار رسیده است که از این میزان بارور ۱۰۰ هزار و ۱۴۱ هکتار و غیر بارور ۱۳ هزار و ۱۳۲ هکتار است.
کریم زاده با اشاره به اینکه امسال ۲۰۲ هزار و ۲۲۳ تن محصولات هسته دار از باغات و مزارع استان تولید و برداشت می‌شود، افزود: بخشی از تولیدات به مصرف داخل استان رسیده و مابقی به سایر استانها صادر می‌شود.
وی اضافه کرد: کل سطح زیرکشت محصولات هسته دار استان بر اساس پیش بینی سال ۹۶ به مقدار ۲۶ هزار و ۱۱۸ هکتار است که پیش بینی می‌شود از این میزان ۲۰۲ هزار و ۲۲۳ تن محصولات باغی هسته دار برداشت شود.

پیش بینی تولید ۲۸ هزار تن سیب تابستانه از باغات آذربایجان غربی
رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی در خصوص سطح زیر کشت و تولید سیب تابستانه در استان گفت: امسال سطح زیرکشت سیب تابستانه در استان در حدود ۳۵۰۰ هکتار است که پیش بینی می‌شود ۲۸ هزارتن سیب از باغات برداشت شود.
کریم زاده با بیان اینکه بیش از ۸۰ درصد از میزان سیب تولیدی مربوط به شهرستان ارومیه و مابقی سایر شهرستانهاست عنوان کرد: از میزان سیب تابستانه تولیدی ۵۰ درصد در داخل استان مصرف و مابقی به سایر استانهای کشور صادر می‌شود.
وی با اعلام اینکه برداشت سیب از ۱۰ مرداد ماه سالجاری آغاز می‌شود گفت: باغ‌های سیب در همه شهرهای استان وجود دارد ولی ارومیه با اختصاص حدود ۴۵ درصد از این باغ‌ها در رتبه اول و شهرهای سلماس، مهاباد، اشنویه، نقده و میاندوآب در ردیف‌های بعدی قرار دارند.
کریم زاده گفت: استان آذربایجان غربی در حال حاضر از لحاظ مقدار کشت و تولید سیب درختی، رتبه نخست را در کشور به خود اختصاص داده است.

۲۹ هزار و ۳۴۹ تن زردآلو در آذربایجان غربی تولید می‌شود
وی سطح کل زیرکشت زردآلو در استان را پنج هزار و ۲۰۴ هکتار اعلام کرد و افزود: محصول تولیدی آن براساس پیش بینی سال ۹۶ به مقدار ۲۹ هزار و ۳۴۹ تن است که به ترتیب اولویت ارومیه ۱۱ هزار و ۴۱۰ تن، شاهین دژ سه هزار و ۹۹۲ تن، مهاباد دو هزار و ۸۸۰ تن بیشترین میزان تولیدات را به خود اختصاص داده‌اند.
کریم زاده با اشاره به اینکه در حدود ۷۰ درصد محصول به صورت تازه خوری ویا جذب صنایع تبدیلی در داخل استان مصرف می‌شود، گفت: مابقی زردآلوی تولیدی استان به سایر استانهای کشور صادر می‌شود.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی با اشاره به اینکه در حال حاضر برداشت ارقام زود رس زردآلود شروع شده است افزود: برداشت مابقی از اوایل مرداد ماه آغاز می‌شود.
کریم زاده در خصوص تولید هلو در استان نیز اظهارکرد: در حال حاضر سطح کل زیرکشت هلو در استان هفت هزار و ۷۴۵ هکتار ومحصول تولیدی آن براساس پیش بینی سال ۹۶ به مقدار ۷۸ هزار و ۸۴۳ تن است.
وی خاطرنشان کرد: این میزان محصول به ترتیب اولویت ارومیه ۲۸ هزار و ۶۰۰ تن، میاندوآب ۱۶ هزار و ۱۵۰ تن، اشنویه ۱۱ هزار و ۱۹۷ تن، مهاباد هشت هزار و ۲۸۰ تن، نقده چهار هزار و ۵۵۰ تن سلماس دو هزار و ۷۰۰ تن و مابقی محصول در سایر شهرستانهای استان تولید می‌شود.
کریم زاده با بیان اینکه برداشت ارقام زود رس از ۲۰ تیر ماه شروع شده و مابقی از اوایل مرداد ماه برداشت خواهند شد، ادامه داد: در حدود ۵۰ درصد محصول بصورت تازه خوری ویا جذب صنایع تبدیلی در داخل استان مصرف شده و مابقی به سایر استانهای کشور صادر می‌شود.

۴۶ هزار و ۲۴۴ تن شلیل در آذربایجان غربی تولید می‌شود
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان در خصوص میزان تولید شلیل در استان نیز گفت: در زمان حاضر سطح کل زیرکشت شلیل در استان چهار هزار و ۴۳۶ هکتار و محصول تولیدی آن براساس پیش بینی سال ۹۶ به مقدار ۴۶ هزار و ۲۴۴ تن است.
وی افزود: به ترتیب اولویت ارومیه ۳۴ هزار و ۲۵۰ تن، شاهین دژ پنج هزار تن، مهاباد یک هزار و ۷۴۰ تن، اشنویه یک هزار و ۵۷۹ تن بیشترین تولید را به خود اختصاص داده و مابقی محصول در سایر شهرستانهای استان تولید می‌شود.
کریم زاده گفت: از میزان شلیل تولیدی ۵۰ درصد بصورت تازه خوری ویا جذب صنایع تبدیلی در داخل استان شده و مابقی به سایر استانهای کشورو خارج ازکشور صادر می‌شود.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی با عنوان اینکه برداشت ارقام زود رس از ۲۰ تیر ماه شروع خواهد شد اظهارکرد: مابقی محصولات نیز از نیمه دوم مرداد ماه برداشت می‌شوند.
وی در خصوص تولید محصول باغی هسته دار آلو در استان نیز گفت: سطح کل زیرکشت آلو در استان چهار هزار و ۹۱۰ هکتار ومحصول تولیدی آن براساس پیش بینی سال ۹۶ به مقدار ۲۹ هزار و ۴۵ تن است که به ترتیب اولویت ارومیه ۱۳ هزار و ۸۵۳ تن، میاندوآب ۱۰ هزار و ۷۸۰ تن و مابقی محصول در سایر شهرستانهای استان تولید می‌شود.
کریم زاده افزود: از میزان آلوهای تولیدی استان ۵۰ درصد محصول بصورت تازه خوری ویا جذب صنایع تبدیلی در داخل استان مصرف شده و مابقی به سایر استانهای کشور صادر می‌شود.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی برداشت ارقام زود رس از نیمه دوم مرداد ماه شروع خواهد شد اضافه کرد: مابقی محصولات تولیدی نیز ازاواخر مرداد ماه برداشت می‌شود.

پیش بینی برداشت ۱۲۴۸ آلبالو در آذربایجان غربی
رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی سطح کل زیرکشت آلبالو در استان شش هزار و ۴۷ هکتار ومحصول تولیدی آن براساس پیش بینی سال ۹۶ به مقدار یک هزار و ۲۴۸ تن عنوان کرد و افزود: این محصول به ترتیب اولویت خوی ۶۴۲ تن، مهاباد ۱۷۸ تن، ارومیه ۱۷۷ تن، بوکان ۹۰ تن و مابقی محصول در سایر شهرستانهای استان تولید می‌شود.
کریم زاده با اشاره به اینکه در حدود ۹۰ درصد محصول به صورت تازه خوری ویا جذب صنایع تبدیلی در داخل استان مصرف شده و مابقی به سایر استانهای کشور صادر می‌شود.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی همچنین سطح کل زیرکشت گوجه در استان ۵۶۴ هکتار ومحصول تولیدی آن براساس پیش بینی سال ۹۶ به مقدار سه هزار و ۵۱۴ تن برشمرد که به ترتیب اولویت میاندوآب یک هزار و ۱۲۰ تن، سلماس هزارتن، ارومیه ۶۰۰ تن، شاهین دژ ۳۴۲ تن و مابقی محصول در سایر شهرستانهای استان تولید می‌شود.
کریم زاده گفت: از گوجه‌های تولیدی در حدود ۸۰ درصد محصول بصورت تازه خوری ویا جذب صنایع تبدیلی در داخل استان مصرف شده و مابقی به سایر استانهای کشور صادر می‌شود و برداشت ارقام زود رس شروع شده و مابقی در شرف برداشت هستند.
آذربایجان غربی با تولید بیش از۶ درصد از محصولات کشاورزی کشور یکی از قطب های مهم کشاورزی به شمار می رود و در زمینه تولید محصولات سیب درختی، چغندر قند، انگور، عسل و... رتبه های برترکشوری را داراست.


 

نوشته شده در تاريخ چهارشنبه ، 14 تير ماه ، 1396 توسط waajadmin

 
 

لينكهاي وابسته

 

امتياز به خبر

امتياز متوسط: 0
آراء: 0

لطفا با انتخاب گزينه مناسب به اين مطلب امتياز دهيد :

عالي
خيلي خوب
خوب
معمولي
بد

 

انتخاب ها

 
"آغاز برداشت بیش از ۱.۵میلیون تن میوه های هسته دار در آذربایجان غربی / افزایش ۲۸ درصدی تولید محصولات باغی هسته دار در استان" | ورود / عضويت در سايت | 0 نظر
مسئوليت نظرات ارائه شده بر عهده كاربر مي باشد .
درگاه در قبال متن نظرات ارائه شده تعهدي ندارد !

كاربران مهمان حق ارائه نظر در مورد مطالب اين درگاه ندارند . لطفا فرم عضويت در سايت را تكميل نمائيد.