حمایت از کالای ایرانی

حمایت از کالای ایرانی
 

منوي اصلي

 سامانه مدیریت تسهیلات بانکی 
 توسعه سامانه های نوین آبیاری 
 ثبت نام شناسنامه بهره بردار 
 درخواست صدور پروانه 
 سامانه ثبت اطلاعات ایثارگران 
 سامانه ثبت نام تسهیلات بانکی 
 سامانه خدمات فنی و مشاوره ای 
 سامانه رسیدگی به شکایات سازمان جهاد کشاورزی 
 سامانه سوخت 
 سامانه شناسنامه بهره بردار 
 سامانه فراگیر آموزش کارکنان 
 سامانه کارمند ایران 
 طرح ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی 
 فرم بازدید و نظریه کارشناسی 
 هواشناسی و سیبستم باران 
 پنجره واحد خدمات الکترونیک و ثبت درخواست مجوز 
 فرآیند ارائه خدمات مدیریت صنایع تبدیلی و غذایی 
 فرآیند ارائه خدمات معاونت بهبود تولیدات دامی 
 فرآیند ارائه خدمات معاونت بهبود تولیدات گیاهی 
 فرآیند ارائه خدمات معاونت توسعه مدیریت و منابع 
 پرسشنامه طرح تکریم ارباب رجوع 
 آرشیو خبری 
 آشنایی و ارتباط با مسئولین 
 اطلاعات تماس با سازمان 
 اهداف كلان وزارت جهاد كشاورزی 
 تاريجچه و قانون تشكيل وزارت جهاد كشاورزی 
 ساختار تشکیلاتی 
 سياستهای كلی نظام اداری 
 منشور اخلاقي سازمان 
 وظايف و اهداف جهاد كشاورزی 
 پيام رئيس سازمان 
 اداره کل امور عشایر 
 اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری 
 اداره کل دامپزشکی 
 سازمان تعاون روستایی استان 
 سازمان نظام مهندسی کشاورزی 
 صندوق توسعه کشاورزی 
 مجتمع آموزشی جهاد کشاورزی 
 مرکز تحقیقات کشاورزی 
 نظام صنفی کشاورزی 
 حوزه نمایندگی ولی فقیه 
 معاونت برنامه ریزی و امور اقتصادی 
 معاونت بهبود تولیدات دامی 
 معاونت بهبود تولیدات گیاهی 
 معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی 
 روابط عمومی 
 مدیریت ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات 
 مدیریت امور اراضی 
 مدیریت تعاون روستایی 
 مدیریت حراست سازمان 
 مدیریت شیلات 
 مدیریت صنایع کشاورزی 
 مدیریت هماهنگی ترویج کشاورزی 
 پایگاه مقاومت بسیج امام حسین (ع) 
 گروه نوسازی و تحول اداری 
 آرشیو خبری 
 فرایند های خدمت 
 لیست شرکت های خدمات فنی و مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان غربی 
 اداره کل هواشناسی 
 استانداری 
 صدا و سیما 
 بانک اطلاعات داده های کشاورزی 
 تنوع گیاهان دارویـی در آذربایجـان غربی و تاثیر آن بر اقتصاد و توسعه بخش کشاورزی استان 
 بخشنامه ها و دستورالعمل ها 
 سازمان اموراراضی کشور 
 سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی 
 مرکز آمار ایران 
 نقشه جامع علمی کشاورزی 
 تلفن های سازمان 


 

نظرسنجي

اين بلوک فاقد محتوا مي باشد .
 

پیوندها

 
اين نشانگر را هنگام مطالعه متن به جاي مورد نظر انتقال دهيد

مدیریت امور اراضی: حضور مدير امور اراضي سازمان جهاد کشاورزی آذربايجان غربي در برنامه زنده راديويي ایستکلر از صداي مرکز استان

 

 به مناسبت گرامیداشت هفته خاک مدير امور اراضي سازمان جهاد کشاورزی آذربايجان غربي در استوديو پخش زنده راديويي برنامه ایستکلر از صداي مرکز استان حضور یافت و به ارائه گزارشی از وضعیت اراضی زراعی و باغی استان پرداخت.
به گزارش روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی آذربایجان غربی، مهدی سرخوش در این برنامه با اشاره به سیمای اراضی استان، اظهار کرد: در کشور ایران با 165 میلیون هکتار وسعت و حدود 80 میلیون نفر جمعیت به واسطه محدودیت های منابع آب و خاک، فقط حدود 18.7 میلیون هکتار زمین کشاورزی زراعی و باغی وجود دارد که از این میزان سالانه کمتر از 15 میلیون هکتار در چرخه تولید قرار می گیرد.
سرخوش افزود: نگاهی به این ارقام نشان می دهدکه فقط 11 درصد مساحت کشور از زمین های کشاورزی و 8.5 درصد را پوشش جنگلی تشکیل می دهد، مابقی مساحت کشور یعنی بیش از 80 درصد را هم اراضی مرتعی و یا بیابانها تشکیل داده و درصد کمی نیز به شهرها، روستاها و جاده ها و سایر زیرساختها اختصاص دارد.
وی 300 هزار هکتار از مساحت اراضی زراعی استان را آبی و 400 هزار هکتار از اراضی زراعی را دیم و مساحت باغات استان را 120 هزار هکتار عنوان کرد و افزود : از اين رو بهره برداري بهينه و حفاظت از این اراضی به عنوان تضمين كننده تداوم حيات بشري و تامین امنیت غذایی و حفاظت از منابع پایه خاک ، يكي از ماموريت‌هاي اصلی سازمان امور اراضی و به تبع آن مدیریت امور اراضی استان است.
مدير امور اراضي سازمان جهاد کشاورزی آذربايجان غربي با اشاره به مبانی قانونی لایحه حفاظت از خاک، تاکید کرد: عوامل و مصادیق تهدید کننده خاک در استان شامل مواردی از قبیل ایجاد بنا و تاسیسات، احداث کوره های آجر پزی، دپوی زباله، برداشت شن و ماسه، احداث پارک و فضای سبز، احداث جاده ، راه و دیوارکشی می شود که متقاضیان اجرای این طرحها در صورت صدور مجوز از طریق کمیسیون تبصره یک ماده یک سازمان جهاد کشاورزی استان می توانند به صورت قانونی اقدام به تغییر کاربری اراضی خود کنند .
سرخوش بیان کرد: مهمترین چالش متلابه استان در موارد فوق الذکر ،احداث غیر قانونی خانه باغ و ویلا باغ در استان است که از مردم استان انتظار داریم قبل از اقدام به ایجاد بنا نسبت به اخذ مجوز از سازمان جهاد کشاورزی در این راستا اقدام نمایند.
وی چالش‌های اصلی مدیریت اراضی در استان را شامل مواردی از قبیل تغییر کاربری غیر مجاز اراضی، خرد شدن و تفکیک اراضی کشاورزی، عدم اجرای طرح آمایش سرزمین و نامشخص بودن وضعیت کاربری اراضی، عدم اجرای کاداستر اراضی کشاورزی، عدم صدور اسناد مالکیت اراضی کشاورزی، تداخلات اراضی ملی دولتی و مستثنیات و اختلافات بین مردم و دولت، عدم نظارت جدی بر اراضي ملي و دولتي واگذاري، عدم جرم انگاری تخلفات زمین خواری و بازدارنده نبودن قوانین، کمبود اعتبارات، تجهیزات و امکانات برای ارتقاء پوشش حفاظتی اراضی برشمرد.
این مسئول موارد مورد بررسی در طرح های تبصره یک طرح های غیرکشاورزی را شامل مواردی از قبیل فرم درخواست متقاضی، تصویر سند مالکیت رسمی، کروکی UTM دار از محل اجرای طرح، موافقت اصولی یا جواز تاسیس، استعلام از اداره حفاظت محیط زیست، اخذ استعلام از اداره راه و شهر سازی، استعلام از شرکت بهره برداری خطوط گاز به صورت موردی، اخذ استعلام از میراث فرهنگی و صنایع دستی، تعیین درجه خاک بنا به نظریه مرکز تحقیقات آب خاک و نقشه سایت پلان از محل اجرای طرح ذکر کرد .
این مسئول خاطر نشان کرد: مدیریت امور اراضی استان به عنوان اصلی ترین متولی حفاظت از اراضی کشاورزی و برخورد با زمین خواری، به دلیل اهمیت موضوع و لزوم همکاری و مشارکت مردم برای رفع این معضل، پس از پیگیری‌های متعدد در آذرماه سال 1394 موفق به اخذ مجوز و افتتاح راه اندازی خط تلفنی 131 در استان، به عنوان سامانه ارتباطات مردمی حفاظت اراضی کشاورزی استان شد.
سرخوش اهم برنامه ها و اقدامات انجام شده برای حفاظت و صیانت از تخریب اراضی کشاورزی و جلوگیری از خردشدن زمنیهای کشاورزی به قطعات کوچک در استان راشامل راه اندازی گشت های حفاظت از اراضی و سامانه ارتباطات مردمی 131 ذکر کرد و ادامه داد: در این راستا با حمایت های سازمان امور اراضی کشور و سازمان جهاد کشاورزی استان در نظر داریم، تعداد 7 گشت جفاظتی موجود در سطح استان را به تعداد 9 گشت در سال آتی افزایش دهیم .
مدير امور اراضي سازمان جهاد کشاورزی استان بر لزوم افزایش سطح اطلاع رسانی و آگاه سازی مردم در خصوص راه اندازی این سامانه و اهداف آن از طریق رسانه استانی تاکید و اضافه کرد: در حال حاضر ظرفیت های قانونی برای بهره برداری اصولی از اراضی استان وجود دارد و این سازمان آماده همکاری با متقاضیانی است که از دستگاه های ذی ربط برای فعالیت های قانونی خود مجوز دریافت کرده اند.
وی از مردم استان درخواست کرد که در صورت مشاهده هر گونه تغییر کاربری غیر مجاز در اراضی کشاورزی استان با تماس با سامانه ارتباط مردمی 131 هر گونه گزارش و اطلاعات مردمی در این خصوص را به مدیریت امور اراضی استان گزارش دهند.
 

نوشته شده در تاريخ پنجشنبه ، 16 آذر ماه ، 1396 توسط admin275

 
 

لينكهاي وابسته

 

امتياز به خبر

امتياز متوسط: 0
آراء: 0

لطفا با انتخاب گزينه مناسب به اين مطلب امتياز دهيد :

عالي
خيلي خوب
خوب
معمولي
بد

 

انتخاب ها

 
"حضور مدير امور اراضي سازمان جهاد کشاورزی آذربايجان غربي در برنامه زنده راديويي ایستکلر از صداي مرکز استان" | ورود / عضويت در سايت | 0 نظر
مسئوليت نظرات ارائه شده بر عهده كاربر مي باشد .
درگاه در قبال متن نظرات ارائه شده تعهدي ندارد !

كاربران مهمان حق ارائه نظر در مورد مطالب اين درگاه ندارند . لطفا فرم عضويت در سايت را تكميل نمائيد.