روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان غربی

برگزاري جشن برداشت سيب وانگور در استان آذربايجان غربي
تاريخ نگارش : پنجشنبه ، 22 مهر ماه ، 1389
موضوع :


  جشن برداشت سيب و انگور درتاريخ 21/7/89 با حضور مسئولين كشوري و استاني و باغداران پیشرو در روستاي توپوز آباد شهرستان اروميه برگزار شد .
آقاي دكتر اصغري ، رييس سازمان جهادكشاورزي آذربايجان غربي در آئين افتتاح جشن برداشت سيب و انگور با تاكيد بر رتبه هاي استان در توليد برخي از محصولات كشاورزي گفت : از كل 230 هزار هكتار باغات سيب كشور ، حدود 58 هزار هكتار آن شامل باغات بارده و غير بارده در استان آذربايجان غربي قرار دارد و سالانه بيش از يك ميليون تن محصول توليد مي شود كه 35 درصد از آن در صنايع تبديلي جذب شده و بيش از 50 درصد آن نيز در بازارهاي داخلي و خارج از كشور بفروش مي رسد .


وي افزود : بخش مهمي از درآمد و رفاه عمومي بيش از 300 هزار نفر از مردم استان را به شكل مستقيم و تعداد 300 هزار نفر را نيز در 148 كارخانه و كارگاه صنايع تبديلي و تكميلي به ظرفيت 984500 تن و تعداد 190 سردخانه نگهداري محصول به ظرفيت 457 هزار تن ، در امر برداشت - سورتينگ - بسته بندي - بازاريابي و فروش محصول تامين درآمد مي كنند .
رييس سازمان جهادكشاورزي آذربايجان غربي ، اصلاح الگوي كشت و توسعه باغات انگور در مناطق مستعد مطالعه شده استان - اصلاح سيستم مديريت توليد در باغات ديم به شكل رواناب و آبياري تكميلي - اصلاح باغات قديمي درجه 2 و نوسازي آنها - اجراي طرح اصلاح و احياي باغات سيب را از برنامه هاي بخش كشاورزي در توسعه و رونق باغات سيب و انگور استان اعلام كرد .
دكتر اصغري ، هدف از برگزاري جشن برداشت سيب و انگور را شكر گذاري به درگاه خداوند متعال بخاطر ارزاني داشتن نعمات الهي و ارج نهادن به زحمات باغداران و هم انديشي در خصوص مسائل و مشكلات باغداران در امر توليد بيان كرد .
کد خبر : 177          ساعت : 06:33:33          تاریخ : 22-07-1389مرکز اطلاع رسانی سازمان جهادکشاورزی آذربایجان غربی


منبع اين مطلب : سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان غربی
http://www.waaj.ir

آدرس اين مطلب در اينترنت :
http://www.waaj.ir/mods.php?id=News&file=article&sid=177