روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان غربی

بهره برداری از 7 طرح کشاورزی در پیرانشهر
تاريخ : چهارشنبه ، 27 خرداد ماه ، 1394
موضوع :


  مدیر جهاد کشاورزی پیرانشهر از آغاز بهره برداری از 7 طرح کشاورزی در پیرانشهر به مناسبت هفته جهاد کشاورزی در این شهرستان خبر داد.


به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی، طاهر یونسی بهره برداری از 402 هکتار آبیاری تحت فشار را یکی از این طرح ها عنوان کرد و افزود: برای اجرای این طرح ها که 66 خانوار از مزایای آن بهره مند می شوند ، مبلغ 29 هزار و 572 میلیون ریال هزینه شده که میزان 18 هزار و 85 میلیون ریال آن تسهیلات بلاعوض دولتی بوده است.
وی با اشاره به افتتاح 1200 متر پوشش بتنی کانال در بخش مرکزی این شهرستان، اظهارکرد: با افتتاح پوشش بتنی کانال روستاهای بازرگان و مام هیبه از توابع بخش مرکزی حدود 100 هکتار زمین زراعی تحت پوشش قرار گرفته که برای این منظور 2 هزار میلیون ریال اعتبارات دولتی هزینه شده است.
یونسی در ادامه از افتتاح پنج واحد مرغداری در این شهرستان خبر داد و اظهار کرد: با بهره برداری از این 5 واحد مرغداری 100 هزار قطعه به ظرفیت تولیدات گوشت سفید شهرستان اضافه خواهد شد که مجموع سرمایه گذاری انجام گرفته برای احداث این واحد ها 50 هزار و360 میلیون ریال بوده است.
مدیر جهاد کشاورزی پیرانشهر به برنامه های هفته جهاد کشاورزی این شهرستان اشاره و افزود: غبارروبی مزار شهدا، دیدار با خانواده معظم شهدای کشاورزی، افتتاح پروژه های جهاد کشاورزی و مراسم تجلیل از نمونه های برتر عرصه تولید از مهمترین برنامه های این هفته در این شهرستان بوده است.
وی با اعلام اینکه شهرستان پیرانشهر دارای 51 هزار و 500 هکتار اراضی زراعی و باغی است، اضافه کرد: میزان اراضی زراعی این شهرستان بیش از 44هزار و736 هکتار است که از این میزان بیش از 26هزار و949 هکتار آن آبی و 17 هزار و 787 هکتار آن دیم است.
یونسی همچنین یادآورشد : سطح کل باغات شهرستان بیش از 6هزار و763 هکتار است که 6هزار و 50 هکتار آن آبی و 713 هکتار آن دیم است.


منبع این مطلب سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان غربی
http://www.waaj.ir

آدرس این مطلب در اینترنت :
http://www.waaj.ir/mods.php?id=News&file=article&sid=2151