روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان غربی

برگزاری جلسه شورای توسعه کشاورزی شهرستان سلماس
تاريخ : جمعه ، 8 بهمن ماه ، 1389
موضوع :


 

 جلسه شورای توسعه کشاورزی شهرستان سلماس بمنظور بررسی و رسیدگی به مشکلات بخش کشاورزی آن شهرستان با حضور آقای دکتر اصغری ، رییس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان غربی ، آقای مهندس آقایی رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم شریف شهرستان سلماس ، آقای نظری فرماندار شهرستان سلماس ، کلیه مدیران کل تابعه و معاونین و مدیران ستادی و شهرستانی از ساعت 14 روز پنج شنبه مورخه 7/11/89 بمدت 4 ساعت در سالن جلسات مدیریت جهادکشاورزی سلماس برگزار شد .آقای دکتر اصغری ، اولویت اساسی سازمان جهادکشاورزی آذربایجان غربی را بررسی و رسیدگی به مشکلات بخش کشاورزی و بویژه برنامه ریزی برای اجرای طرح های زیر بنایی و فراهم نمودن زیر ساختهای لازم برای توسعه بخش کشاورزی استان آذربایجان غربی عنوان کرد . وی افزود : مطالعه و استعدادیابی جهت کشت و توسعه باغات در اراضی شیب دار و کم بازده و استفاده از ارقام مقاوم به کم آبی و نیز اجرای آبیاری تحت فشار در اراضی پایاب سدها ، راه اندازی واحدهای تولیدی غیر فعال و ایجاد خوشه های تولیدی در زیر بخش های مختلف کشاورزی ، توسعه صنعت دامداری و رونق آبزی پروری توام با بیمه کشاورزی و استفاده از توان و پتانسیل بالای نیروی انسانی شاغل در شرکتهای خدمات مشاوره ای ، فنی و مهندسی کشاورزی غیر دولتی در شهرستان سلماس برای توسعه بخش کشاورزی این شهرستان ضروری است .
آقای مهندس آقایی ، رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی نیز با قدردانی از عملکرد مطلوب سازمان جهادکشاورزی آذربایجان غربی ، خواستار تسریع در امر سرمایه گذاری برای اجرای طرح های عمرانی و فراهم نمودن زیر ساخت های لازم برای توسعه بخش کشاورزی در شهرستان سلماس شد .
آقای نظری ، فرماندار شهرستان سلماس نیز با اشاره به افتتاح 20 طرح عمرانی با اعتباری بالغ بر 170 میلیارد ریال در دهه مبارک فجر سالجاری ، خواستار اجرای طرحهای محوری از جمله پوشش بتنی انهار سنتی ، حفاظت و صیانت از اراضی ملی و منابع طبیعی و همچنین تسریع در انجام عملیات اجرایی مربوط به مجتمع گلخانه ای شهرستان سلماس شد .

آقای مهندس پیرمرادی ، مدیر جهادکشاورزی سلماس نیز از روند اجرای طرح های عمرانی و سایر فعالیتها و عملکرد زیر بخش های مختلف کشاورزی آن شهرستان گزارش مبسوطی را ارایه نمود .
جمعیت شهرستان سلماس بالغ بر 183 هزار نفر می باشد که 52 درصد در روستاها و 48 درصد در مناطق شهری ساکن هستند . تعداد بهره برداران شاغل در بخش کشاورزی شهرستان سلماس 36144 نفر می باشد . سالیانه از مجموع 64500 هکتار اراضی قابل کشت ( 31500 هکتار آبی و 330000 هکتار دیم ) بمیزان 398977 تن انواع محصولات زراعی ، باغی و دامی در آن شهرستان تولید می شود و رتبه دوم استان آذربایجان غربی در تولید شیرخام و سیب درختی به شهرستان سلماس تعلق دارد .

کد خبر : 241          ساعت : 14:47:36           تاریخ : 08-11-1389

مرکز اطلاع رسانی سازمان جهادکشاورزی آذربایجان غربیمنبع این مطلب سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان غربی
http://www.waaj.ir

آدرس این مطلب در اینترنت :
http://www.waaj.ir/mods.php?id=News&file=article&sid=241