روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان غربی

افتتاح نمایشگاه توانمندیهای بانوان در منطقه آزاد ماکو
تاريخ : پنجشنبه ، 25 آذر ماه ، 1395
موضوع : افتتاح پروژهمدیر جهاد کشاورزی شهرستان ماکو از وجود یک غرفه صنایع دستی و توانمندیهای زنان روستایی و عشایری شهرستان در نخستین نمایشگاه توانمندی‌های بانوان آذربایجان غربی در این شهرستان خبر داد.


به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی ، قاسم تارودی زاده با اشاره به اینکه زنان روستایی وعشایری طی سالهای گذشته با چالشهای ناشی از محرومیت دست به گریبان بوده اند، ولی طی 3 سال گذشته معاونت امور زنان وخانواده دولت یازدهم با همکاری وزارت جهاد کشاورزی گامهای مهمی را درزمینه توانمندیهای این زنان و پاسخ به مطالبا تشان برداشته است .
وی با بیان اینکه هدف از برپایی این نمایشگاه نشان دادن توانمندی‌های بانوان آذربایجان غربی در ایجاد اشتغال در عرصه‌های گوناگون و تاکید بر تأثیر آن در چرخش چرخ اقتصادی خانوارهای استان است ، ادامه داد: خدا را شاکریم که امروز با دایر نمودن یک غرفه از تولیدات وتوانمدیهای زنان روستایی وعشایری توانستیم گامی هر چند کوچک دراین راستا برداریم.
مهناز قندکانلو تسهیلگر نمونه زن روستایی وعشایری شهرستان ماکو و صاحب غرفه فوق الذکربا اشاره به این که برای سومین بار در سطح شهرستان در این نمایشگاهها شرکت نموده است ، هدف از شرکت در این نمایشگاه را مشارکت زنان در توسعه پایدار کشاورزی و روستایی با تاکید بر اقتصاد مقاومتی و توان افزایی زنان روستایی و عشایری در بازار یابی محصولات تولیدی ارتقای دانش ومهارت توانمندیهای فردی اجتماعی و خانوادگی و حرفه ای بیان کرد.
این نمایشگاه از 24 لغایت 27 آذر ماه با حضور 100 شرکت کننده در منطقه آزاد صنعتی تجاری ماکو دایر است وبانوان شرکت کننده در این نمایشگاه آثار خود را در رشته‌های صنایع دستی، مصنوعات فرهنگی، آثار هنری و دیگر رشته‌ها در معرض دید عموم قرار می‌دهند.


منبع این مطلب سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان غربی
http://www.waaj.ir

آدرس این مطلب در اینترنت :
http://www.waaj.ir/mods.php?id=News&file=article&sid=3720