روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان غربی

کشاورزان استان برای گذر از کشاورزی سنتی در اجرای طرح های آبیاری تحت فشار مشارکت کنند
تاريخ : يكشنبه ، 28 آذر ماه ، 1395
موضوع : جلسات


  رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی با دعوت از کشاورزان استان برای مشارکت در اجرای طرح های آبیاری تحت فشار، گفت: با برگزاری جلسه ها و برنامه های توجیهی بین کشاورزان استان به دنبال تبدیل شبکه های آبیاری سنتی به مدرن هستیم


به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی به نقل از خبرگزاری ایرنا ، اسمعیل کریم زاده در جلسه بررسی مسائل و مشکلات کشاورزان و دامداران سلماس که با حضور نماینده و فرماندار این شهرستان از اجرای 91 طرح تجمیعی آبیاری تحت فشار در استان خبر داد و افزود: این طرح ها در سطح 16 هزار و 20 هکتار از اراضی کشاورزی استان اجرا می شود.
وی با اشاره به اجرای طرح های آبیاری تحت فشار در سلماس نیز گفت: طرح های آبیاری تحت فشار در920 هکتار از اراضی زراعی این شهرستان اجرا شده است و اجرای این طرح در 860 هکتار دیگر در حال مطالعه و نیازمند تخصیص اعتبار است.
فرماندار سلماس نیز گفت: اجرای طرح های گلخانه ای به علت بالا بودن میزان اشتغالزایی و پایین بودن مصرف انرژی و آب باید در اولویت بخش کشاورزی این شهرستان قرار بگیرد.
مسعود حاجی علیلو اظهار کرد: سایت گلخانه ای درشک این شهرستان با بیش از 57 هکتار مساحت، 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و با جذب 15 میلیارد ریال اعتبار به بهره برداری می رسد.
نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به قابلیت ها و ظرفیت های این شهرستان در زمینه کشاورزی ادامه داد: با توجه به این قابلیت ها می توان گام های موثرتری در بخش کشاورزی و دامپروری این شهرستان برداشت.
شهروز برزگر کلشانی اضافه کرد: آذربایجان غربی قطب کشاورزی کشور و بخش کشاورزی سلماس نیز در سطح این استان سرآمد است.
وی افزود: از مسئولان وزارت جهاد کشاورزی دعوت کرده ایم تا در این شهرستان حضور بیابند و مسائل و مشکلات بخش کشاورزی را از نزدیک لمس کنند.
وی توجه مسئولان به مسائل و مشکلات دامداری و کشاورزی این شهرستان را خواستار شد و اظهار کرد: با برنامه ریزی های مناسب می توان کشاورزان این شهرستان را از آسیب هایی که با آن مواجه هستند، نجات داد.
وی ابراز امیدواری کرد که با توجه به استعدادهای بالای کشاورزی این شهرستان، واحد خدمات کشاورزی سلماس ارتقا سطح یابد تا هم در زمینه ترویج و هم بخش پاسخگویی به نیاز کشاورزان، اقدام های مناسب تری انجام شود.


منبع این مطلب سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان غربی
http://www.waaj.ir

آدرس این مطلب در اینترنت :
http://www.waaj.ir/mods.php?id=News&file=article&sid=3721