روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان غربی

نظامند کردن تولید،عرضه و مصرف آفت کش ها اولویت وزارت جهاد کشاورزی برای کمک به اقتصاد و سلامت کشور
تاريخ : يكشنبه ، 28 آذر ماه ، 1395
موضوع : مراسمات


  وزیر جهاد کشاورزی گفت:ساماندهی و نطامند کردن تولید ،عرضه و مصرف آفت کش ها و سموم با هدف کمک به اقتصاد کشاورز و سلامت محصول و مصرف کننده در دستور کار این وزارت قرار دارد.


به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، محمود حجتی در سی و هفتمین سمینار سالانه حفط نباتات در بندرعباس با بیان این که اقدامات سازمان حفظ نباتات در پشتیبانی و حفظ و افزایش تولیدات کشاورزی نقش اساسی دارد، اظهار داشت:بخشی از دستاورد افزایش تولید محصولات کشاورزی ناشی از فعالیت های شبانه روزی و هوشمندانه شبکه ملی حفظ نباتات است.
حجتی ساماندهی و نطامند کردن تولید ،عرضه و مصرف آفت کش ها و سموم را از از اولویت های وزارت جهاد کشاورزی برای کمک به اقتصاد کشاورز و سلامت محصول و مصرف کننده در این دوره اعلام و خاطرنشان کرد: دستاورد کاهش خسارت آفت سن زدگی از هفت درصد به پنج دهم درصد حاصل انگیزه،باور و مدیریت صحیح بوده و با پیگیری و نظارت مستمر به دست آمده است.
وی با بیان این که همه زیربخش های کشاورزی با این خصوصیت مدیریتی سیاست ها و برنامه های مصوب را اجرایی و دنبال کرده اند،گفت:این مهم از ضروریات مدیریت بخش کشاورزی است که دایما در معرض تغییرات می باشد.
وزیر جهاد کشاورزی فراهم کردن ورود و استفاده از آفت کش ها و سموم سازگار و دوستدار با محیط زیست و کاهش و حذف آفت کش ها و سموم پرخطر برای تولید محصول سالم از برنامه این وزارت اعلام و تاکید کرد:خاک اساس کار کشاورزی است و باید در حفظ آن بهترین روش بهره برداری را اعمال کنیم
حجتی تصریح کرد:با توجه به وضعیت آب و شرایط اقلیمی، آب محور تولید محصول در بخش کشاورزی است.
وزیر جهاد کشاورزی خاطرنشان کرد:در راهبرد " آب محوری " باید تلاش کنیم تا جایی که می توانیم با آب کمتر محصول بیشتر و با کیفیت تولید کنیم.


منبع این مطلب سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان غربی
http://www.waaj.ir

آدرس این مطلب در اینترنت :
http://www.waaj.ir/mods.php?id=News&file=article&sid=3722