روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان غربی

کارگاه آموزشی حفظ کاربری اراضی زراعی و باغی در شهرستان مهاباد برگزارشد
تاريخ : يكشنبه ، 28 آذر ماه ، 1395
موضوع : مدیریت جهاد کشاورزی مهاباد


  کارگاه آموزشی یکروزه حفظ کاربری اراضی زراعی و باغی در شهرستان مهاباد با شرکت مسئولین ادارات، واحدها و مراکز خدمات جهاد کشاورزی در سالن اجتماعات مدیریت جهاد کشاورزی این شهرستان برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی جهاد کشاورزی آذربایجان غربی ، رئیس اداره امور اراضی جهاد کشاورزی مهاباد در این کارگاه آموزشی گفت: کلیه مسئولین و عوامل اجرایی در مراکز جهاد کشاورزی می بایست در راستای اعمال قانون اصلاحی قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغها اهتمام بیشتری در حفظ و نگهداری اراضی به جهت جلوگیری از تخریب و تغییر کاربری غیر مجازداشته باشند.
انصاری اضافه کرد: زمین وخاک به عنوان اساسی ترین عنصر حیات بشری ، موهبتی الهی است که به رسم امانت به انسان سپرده شده واز ارکان اصلی توسعه کشاورزی و تامین غذا برای بقای مخلوقات به شمار می رود ، لذا مستلزم توجه بیشتر وحفظ و حراست همگانی است .
همچنین درادامه در خصوص احداث خانه باغ، استخر ذخیره آب کشاورزی و موتورخانه سیستم های آبیاری اظهارکرد: تغییر کاربریها باید با توجه به دستورالعمها و بخشنامه های سازمانی انجام پذیرید تا در آینده برای کشاورزان مشکلی ایجاد نشود.
در ادامه جلسه مسئولین ادارات، واحدها و مراکز جهاد کشاورزی و رابطین امور اراضی در مراکز نظرات، مشکلات و راهکارهای جلوگیری از تغییر کاربری و راههای قانونی برای کشاورزانی که قصد احداث موارد ذکر شده را دارند را بیان وبه بحث و تبادل نظر پرداختند.


منبع این مطلب سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان غربی
http://www.waaj.ir

آدرس این مطلب در اینترنت :
http://www.waaj.ir/mods.php?id=News&file=article&sid=3725