روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان غربی

واگذاری 14 هزار هکتار از اراضی مرتعی در قالب طرحهای مرتعداری برای مجریان و بهره برداران شهرستان تکاب
تاريخ : دوشنبه ، 29 آذر ماه ، 1395
موضوع : مراسمات


  مدیر کل اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان غربی گفت: در راستای سیاستهای حفاظت مشارکتی سازمان جنگلها؛ مراتع و آبخیزداری کشور با تلاش و همراهی خوب بهره برداران شهرستان تکاب برای اولین بار در این شهرستان طرحهای مرتعداری به بهره برداران و مجریان واگذار می شود.


به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی ، رحمان وهاب زاده با بیان این مطلب افزود: این طرحها در 5 سامانه ی عرفی در سطح شهرستان تکاب برای اولین بار صورت گرفت که با مطالعات و کارشناسی انجام گرفته؛ خوشبختانه امروز شاهد نتیجه بخشی آن هستیم و در مساحتی بالغ بر 14 هزار هکتار اراضی مرتعی، برای اجرای طرحهای مرتعداری به اهالی روستا انتقال و واگذار می شود.
وهاب زاده تصریح کرد:آنچه که برای ما اهمیت دارد مشارکت اهالی منطقه و بهره برداران محلی است که در طول اقدامات کارشناسی همراهی خوبی را با کارشناسان منابع طبیعی شهرستان داشتند که این اقدام نمونه بارز دراجرای سیاستهای مقاومتی و صرفه جویی در هزینه های دولتی است که امیدواریم با توسعه این گونه اقدامات شاهد افزایش مشارکت مردمی در سطح استان باشیم.
گفتنی است شهرستان تکاب یکی از جنوبی ترین شهرستانهای استان آذربایجان غربی است که دارای عرصه های طبیعی به مساحت 160 هزار هکتار است.


منبع این مطلب سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان غربی
http://www.waaj.ir

آدرس این مطلب در اینترنت :
http://www.waaj.ir/mods.php?id=News&file=article&sid=3727