روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان غربی

تاکید برهم افزایی و تعامل بیشتر بین بخشهای ترویجی و تحقیقاتی برای اجرایی کردن هر چه مطلوب طرح نظام نوین ترویج کشاورزی در آذربایجان غربی
تاريخ : سه شنبه ، 30 آذر ماه ، 1395
موضوع : جلسات


 رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی برهم افزایی و تعامل بیشتر بین بخشهای ترویجی و تحقیقاتی برای اجرایی کردن هر چه مطلوب طرح نظام نوین ترویج کشاورزی در استان تاکید کرد. 


به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی ، اسمعیل کریم زاده در سومین جلسه ستاد نظام نوین ترویج کشاورزی استان با اشاره به اهمیت اجرایی شدن این طرح در استان اظهار کرد: در استان آذربایجان غربی تعداد 55 پهنه به عنوان پایلوت در 14مرکز جهاد کشاورزی شهرستانها جهت اجرای طرح نظام نوین ترویج کشاورزی از نیمه دوم سال 94 انتخاب و کارهای اجرایی آن آغاز شده بود که از نیمه دوم سال 95 با ابلاغ مقام عالی وزارت جهاد کشاورزی نیز این طرح در کل 257 پهنه موجود در استان فرآیند اجرایی و عملیاتی آن آغاز شده است.
کریم زاده تصریح کرد: محورهای اصلی این طرح بر اساس سه محور، ساماندهی مراکز خدمات ترویج کشاورزی،عرصه‌های تولید و استقرار شبکه مدیریت دانش است.
وی ادامه داد : امسال گندمکار نمونه استانی در زمینه تولید گندم 13 تن در هر هکتار برداشت کرده در حالی که متوسط تولید آن در سال جاری 3.8 تن در هکتار است که در این راستا باید همه با هم با استفاده از تمام امکانات موجود و عملیاتی کردن طرح نظام نوین ترویج کشاورزی به نحو مطلوب در استان در جهت ارتقــای مهــارت هــای فنــی و مدیریتــی بهــره بــرداران شــاغل بــه فعالیــت کشــاورزی و کاهش اختلاف معنادار بین متوسط تولید با حداکثر تولید و مقرون به صرفه کردن تولیدات کشاورزی نهایت اهتمام و تلاش خود را به کارگیریم .
این مسئول تاکید کرد : با توجه به اینکه بهره برداران کشاورزی در فصل زمستان از فراغت بیشتری برخوردار هستند باید مروجین کشاورزی از این فرصت برای آموزش و انتقال یافته های جدید تحقیقاتی به بهره برداران نهایت استفاده را بکنند.
وی همچنین اظهار امیدواری کرد با تجهیز مراکز جهاد کشاورزی به امکانات به روز و پهنه‌بندی حوزه‌های زیرپوشش و استفاده بهینه از امکانات موجود، شاهد پیاده‌سازی نظام نوین ترویج کشاورزی به بهترین شیوه و در کوتاه‌ترین زمان در سطح استان باشیم.

 منبع این مطلب سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان غربی
http://www.waaj.ir

آدرس این مطلب در اینترنت :
http://www.waaj.ir/mods.php?id=News&file=article&sid=3729