روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان غربی

سند آمایش آذربایجان غربی طبق توان اکولوژیک منابع طبیعی بازنگری شود
تاريخ : سه شنبه ، 30 آذر ماه ، 1395
موضوع : جلسات معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی گفت: تدوین و بازنگری سند پایه آمایش استان بر اساس توان اکولوژیک منابع طبیعی از اولویت های اساسی در برنامه مدیریت جامع حوزه های آبخیز است که باید به سرعت انجام شود.


به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی ، تقی کهوریان در نخستین جلسه کارگروه استانی مدیریت جامع حوزه های آبخیز  استان افزود:  تصویب سند ارتقای فرهنگ منابع طبیعی از طریق شورای فرهنگ عمومی و کنترل و مقابله با عوامل تهدید و تخریب کننده عرصه های طبیعی نیز از دیگر اولویت های اساسی در برنامه مدیریت جامع حوزه های آبخیز است که در این راستا استانداری تمامی ظرفیت ها و حمایت های لازم برای اجرایی شدن این طرح را به کار می بندد.
وی اظهار کرد: حوزه های آبخیز استان سطح بسیار گسترده ای دارد که برای موفقیت در اجرای طرح جامع حفاظت و مدیریت عرصه های طبیعی باید از توان و مشارکت مردم نهایت استفاده را بکنیم.
وی با تاکید بر تشکیل کمیته های شهرستانی این کارگروه با مسئولیت فرمانداران شهرستان ها تاکید کرد و ادامه داد: با توجه به اهمیت حفاظت از عرصه های طبیعی حوزه زاگرس تفاهم نامه ای میان سازمان جنگل ها و مراتع کشور با استانداران واقع در این ناحیه امضا شده است که بر اساس آن مجموعه اقدام های لازم برای احیای پوشش گیاهی و جنگل ها و حفاظت از این عرصه ها به مرحله اجرا خواهد رسید.
رحمان وهاب زاده، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان غربی نیز در این جلسه با ارائه گزارشی از اقدام های در دست اقدام برای اجرایی شدن این تفاهم نامه گفت: پایداری و ارتقای اکوسیستم های حوزه آبخیز، هم افزایی دستگاه ها و مشارکت مردم در دست یابی به اهداف پیش بینی شده از مهمترین اهداف اجرای این طرح است.
در ادامه این جلسه مقرر شد درجلسه آینده برای هریک از شهرستانها با لحاظ ملاکهای مشخصی، حوزه های پایلوت شهرستان مشخص و برای تصویب انجام اقدامات اجرایی به جلسه کارگروه پیشنهاد شود و در جلسات آینده این کارگروه مجموعه اقدامات در قالب برنامه های کوتاه مدت ، میان مدت و بلند مدت با همکاری تمامی دستگاهها و براساس مفاد تفاهم نامه تدوین و اجرایی شود.


منبع این مطلب سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان غربی
http://www.waaj.ir

آدرس این مطلب در اینترنت :
http://www.waaj.ir/mods.php?id=News&file=article&sid=3731