روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان غربی

آماده باش گشت های یگان حفاظت از عرصه های ملی و اراضی کشاورزی در آذربایجان غربی در ایام تعطیلات نوروزی
تاريخ : چهارشنبه ، 23 اسفند ماه ، 1396
موضوع :


یگان حفاظت از عرصه‌های ملی و اراضی کشاورزی آذربایجان غربی در شهرستانهای ۱۷ گانه به حالت آماده باش درآمدند.به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی، همه ساله در ایام تعطیلات عید نوروز، دخل و تصرف در اراضی کشاورزی و ملی  افزایش می‌یابد. در ایام نوروز متخلفان از فرصت سوء‌ استفاده می‌کنند و با تصور این ‌که ایام تعطیلات است و نیروهای حفاظتی و قضایی در تعطیلات به سر می‌برند، در بسیاری از مناطق به تصرف اراضی ملی و کشاورزی اقدام می‌کنند، از همین‌رو و به دنبال تاکید مقام معظم رهبری بر اهمیت حفاظت و حراست از منابع طبیعی و ملی و کشاورزی ، اقدامات جدی از سوی همه نهادهای مربوط برای تعطیلات نوروز در دست انجام است.

سرهنگ یوسفعلی ابراهیم پور فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان غربی با اعلام اینکه 19 گشت ویژه یگان حفاظت ازاراضی ملی در سطح استان به صورت گشت تلفیقی با نیروهای یگان حفاظت اداره مسکن و شهرسازی ، میراث فرهنگی و گردشگری و امور اراضی و نیروی انتظامی در ایام تعطیلات نوروزی آماده دریافت گزارشات مردمی هستند، می افزاید: برابر هماهنگی بعمل آمده با سردار فرماندهی نیروی انتظامی استان عوامل انتظامی و مرزبانی نیز در زمان انجام ماموریتها به نیروهای یگان حفاظت از عرصه های ملی و اراضی کشاورزی کمک خواهند کرد و در صورت اعلام نیاز گشتهای مشترکی در حفاظت از عرصه ها حضورخواهند داشت.

مشاور انتظامی و مسئول سامانه 131 امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان نیز با اعلام آمادگی 17 تیم گشت حفاظت از کاربری اراضی کشاورزی سامانه 131 در سطح استان می گوید: در ایام تعطیلات نوروزی، از 29 اسفند ماه لغایت 14 فروردین ماه 97، این تیم ها با مشارکت نیروی انتظامی گشت زنی، دهگردشی و نظارت را انجام می دهند.

سرهنگ جواد خضرلودر این باره یاد آورمی شود : مردم در سراسر استان می توانند در صورت مشاهده هرگونه تخریب و تغییر کاربری زمین‌های کشاورزی مراتب را از طریق تماس با سامانه ارتباط مردمی حفاظت اراضی کشاورزی 131 اطلاع رسانی کنند.

تشدید برخورد با تخریب اراضی ملی و کشاورزی در نوروز

مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی  نیز با تاکید بر تشدید برخورد با تخریب اراضی ملی و کشاورزی در نوروز می گوید : همزمان با فرارسیدن تعطیلات نوروزی 36 گشت یگان حفاظت از عرصه های ملی و اراضی کشاورزی در آذربایجان غربی به صورت شبانه روزی در حالت آماده باش کامل قراردارند و این گشت ها آماده دریافت هر گونه گزارش ها و اطلاعات مردمی در خصوص تخریب و تغییر کاربری زمین‌های کشاورزی و ملی در سراسر استان هستند.

مهدی سرخوش با بیان این مطلب اظهار می کند: با هدف ارتباط مردمی برای اطلاع رسانی جهت پیشگیری و برخورد با ساخت و ساز های غیر مجاز در اراضی زراعی و باغی و اراضی ملی سامانه ارتباط مردمی 131 ویژه حفاظت از اراضی کشاورزی و سامانه  1504 یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان به صورت شبانه روزی آماده برخورد با متصرفان و سودجویان در عرصه های ملی و اراضی کشاورزی هستند.

سرخوش با بیان اینکه برخی از افراد سودجو برای خرید و فروش زمین‌های خارج از محدوده شهر و روستا و ساخت و ساز ویلا و مسکن در مزارع و باغ‌ها و اراضی ملی اقدام می کنند، می افزاید: بر اساس قانون هرگونه تغییر کاربری اراضی کشاورزی و عرصه های طبیعی بدون مجوز سازمان جهاد کشاورزی ممنوع است و با متخلفان، علاوه بر قلع و قمع بناهای احداثی طبق قانون برخورد خواهد شد.

وی تصریح می کند: این گشت ها در ایام نوروز نیز آماده دریافت هر گونه خبر ها و اطلاعات مردمی به صورت 24 ساعته در این خصوص خواهند بود و مردم در سراسر استان می توانند در صورت مشاهده هرگونه تخریب و تغییر کاربری زمین‌های کشاورزی و ملی مراتب را از طریق تماس با سامانه های ارتباط مردمی حفاظت اراضی کشاورزی و اراضی ملی اطلاع دهند.

سرخوش می افزاید: نظارت بر اراضی واگذار شده، حفظ اراضی کشاورزی و جلوگیری از تغییر کاربری های غیر مجاز از اهداف راه اندازی سامانه ارتباط مردمی حفاظت از اراضی کشاورزی در استان است.منبع این مطلب سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان غربی
http://www.waaj.ir

آدرس این مطلب در اینترنت :
http://www.waaj.ir/mods.php?id=News&file=article&sid=4973