روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان غربی

مراسم گرامیداشت هفته جهادکشاورزی در میاندوآب برگزار شد/ حمایت مردم بزرگترین پشتوانه انقلاب است
تاريخ : پنجشنبه ، 27 خرداد ماه ، 1400
موضوع :


امام جمعه شهرستان میاندوآب گفت : حمایت مردم بزرگترین پشتوانه انقلاب است بنابراین تأمین مطالبات و رضایت مردم باید در اولویت تمام برنامه ریزی های مسئولین قرار گیرد.

 به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی ، حجت الاسلام و المسلمین حسن زاده، در مراسم گرامیداشت هفته جهادکشاورزی و دهه کرامت که با حضور جمعی از مسئولان شهرستانی در محل نمازخانه مدیریت جهاد کشاورزی میاندوآب برگزار شد ، با تبریک هفته جهادکشاورزی و دهه کرامت اظهارکرد: رعایت عدالت در توزیع عادلانه امکانات و منابع بین مردم  ضروری است و اقدامات مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان هم در این زمینه شایسته تقدیر است.
 حجت الاسلام و المسلمین حسن زاده تصریح کرد: باید این جمله تاریخی امام راحل را که فرمودند، من به پشتوانه این مردم دولت تعیین می کنم.در تمامی امور سرلوحه خود قرار دهیم و مسئولین با همان روحیه جهادی اوایل انقلاب، کشور را اداره کنند.
وی افزود: کشاورزان روستاهای پایین دست از نظر تأمین آب برای محصولات کشاورزی خود با مشکلاتی مواجه هستند. توجه به اینکه معیشت مردم بخش مرحمت آباد وابسته به بخش کشاورزی است و کمبود آب در این منطقه موجب ایجاد مشکلاتی برای  کشاورزان منطقه می شود، از مسئولین درخواست افزایش حق آبه بخش کشاورزی شهرستان و رسیدگی به مشکل تأمین آب کشاورزی زارعین دهستان مرحمت آباد و بخش چهاربرج را دارم.
حجت الاسلام و المسلمین حسن زاده در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: تنها انقلابی که در آن دگرگونی و تغییر به معنای واقعی آن اتفاق افتاد انقلاب اسلامی ایران بود. مردم در شکل جنبش ها و تشکل های مختلف به بیان خواسته های خود پرداختند و بی توجهی رژیم شاهنشاهی به نیازهای مردم موجب افزایش نارضایتی ها، قیام ملّت در مقابل طاغوت و ظهور انقلاب اسلامی شد.
وی با اشاره به اهمیت مشارکت مردم در انتخابات  و حضور حداکثری آنها در پای صندوق های رأی گفت: مردم شریف و همیشه در صحنه ما برای صیانت از آرمان‌های انقلاب اسلامی و تداوم اقتدار و عزّت نظام مقدس جمهوری اسلامی، همچون ادوار گذشته، با شرکت در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا، برگ زرّین دیگری به افتخارات ملّت فهیم و آگاه کشورمان خواهند افزود و وفاداری خود به نظام و پیوند عمیق قلبیِ شان را به راه و اندیشه امام راحل و مقام معظم رهبری به نمایش خواهند گذاشت.
امام جمعه شهرستان میاندوآب اذعان داشت: به فرموده رهبر فرزانه انقلاب، شرکت در انتخابات هم حق است و هم تکلیف، یعنی سهیم بودن مردم در تعیین سرنوشت خود، جزو حقوق قانونی مردم و تکلیف شرعی و دیدنی آنهاست که  باید به آن عمل کنیم.
در ادامه مدير جهاد کشاورزی میاندوآب نیز با تبریک هفته جهادكشاورزي و دهه کرامت گفت: مسیر توسعه اکثر کشورهای پیشرفته از بخش کشاورزی عبور می کند چرا که مواد اولیه سایر بخش ها نظیر صنعت، بهداشت و درمان، گردشگری و ... در بخش کشاورزی تولید می شود از اینرو پیشرفت در سایر عرصه ها وابسته به بخش کشاورزی است.
دیانتی ادامه داد:  به منظور توسعه و پیشرفت کشور، بخش کشاورزی باید در اولویت سرمایه گذاری و برنامه ریزی های مسئولین و دولتمردان قرار گیرد. از سوی دیگر تأمین امنیت غذایی و استقلال در تولید محصولات کشاورزی لازمه ی دستیابی به استقلال در سایر حوزه های سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی است.
وی با اشاره به پتانسیل های بخش کشاورزی شهرستان خاطر نشان کرد: سالانه بیش از یک میلیون تن انواع محصولات کشاورزی در سطح شهرستان میاندوآب تولید می شود و این شهرستان مقام دوم استانی را در این خصوص به خود اختصاص داده است. 
دینتی افزود: میاندوآب در تولید نهال، گوشت قرمز، شیر، علوفه و زراعت چوب دارای رتبه نخست استانی است. 
مدیر جهاد کشاورزی گفت: در جریان سال ۹۹، ۳۲ طرح عمرانی، اقتصادی و تولیدی بخش کشاورزی با اعتبار بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان و اشتغالزایی مستقیم برای ۸۹  نفر به بهره برداری رسید.
وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به انتخابات پیش رو، خواستار حضور پرشور کارکنان جهاد کشاورزی، واحدهای خصوصی تحت پوشش این مجموعه، کشاورزان و تولید کنندگان زحمتکش بخش کشاورزی در این انتخابات شد و شرکت در انتخابات را وظیفه ی شرعی، ملی و انقلابی تمامی آحاد جامعه دانست.منبع این مطلب سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان غربی
http://www.waaj.ir

آدرس این مطلب در اینترنت :
http://www.waaj.ir/mods.php?id=News&file=article&sid=7993