روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان غربی

آغاز برداشت دانه روغنی کلزا از مزارع شهرستان نقده
تاريخ : پنجشنبه ، 27 خرداد ماه ، 1400
موضوع :


مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نقده از آغاز برداشت دانه روغنی کلزا از سطح یکهزار و 100 هکتار از مزارع  زیر کشت این محصول در شهرستان خبر داد.


 به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی ، سید کریم ابراهیم زاده افزود: امسال حدود یکهزار و 100 هکتار از اراضی شهرستان نقده زیرکشت محصول دانه روغنی کلزا رفته است که پیش بینی شود حدود 2500 تن محصول از این مزارع برداشت شود.

ابراهیم زاده تصریح کرد: کارشناسان جهادکشاورزی در تمامی مراحل کاشت و داشت کلزا نظارت داشته و در مرحله برداشت نیز این نظارت ها ادامه خواهد یافت ، بطوریکه برای برداشت مزارع کلزا تعداد 10 دستگاه کمباین مجهز به هد مخصوص کلزا تدارک و آماده سازی شده است .

وی ادامه داد: همچنین اکیپ های نظارت بر روند ریزش در طول مدت برداشت،  بر عملکرد کمباین ها نظارت خواهند داشت.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نقده بیان کرد: در سطح شهرستان نقده یک مرکز خرید تضمینی کلزا نیز با مباشری تعاون روستایی راه اندازی شده است که قرار است علاوه بر خرید محصول کلزای کشاورزان نقده ، کلزای تولیدی شهرستان های همجوار از جمله ارومیه و اشنویه را نیز خریداری نماید.

ابراهیم زاده اضافه کرد: امسال با پیگیری های وزارت جهادکشاورزی ، شورای قیمت گذاری خرید تضمینی محصولات کشاورزی، قیمت خرید تضمینی کلزا را نسبت به سال قبل حدود 100 درصد افزایش داده و محصول کلزای کشاورزان امسال به قیمت هر کیلو 110 هزار ریال توسط مراکز خرید دولتی خریداری می شود.

لازم به ذکر است که در سال زراعی جاری حدود دو هزار و 250 هکتار محصول دانه روغنی کلزا در آذربایجان غربی کشت شده است که شهرستان نقده با سطح زیر کشت 1100 هکتار رتبه اول کشت و تولید محصول استراتژیک کلزا را به خود اختصاص داده است.منبع این مطلب سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان غربی
http://www.waaj.ir

آدرس این مطلب در اینترنت :
http://www.waaj.ir/mods.php?id=News&file=article&sid=8003