روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان غربی

تجلیل از نمونه های بخش کشاورزی شهرستان ارومیه
تاريخ : پنجشنبه ، 27 خرداد ماه ، 1400
موضوع :


به مناسبت گرامیداشت هفته جهاد کشاورزی، از دو نفر از نمونه های برتر استانی در بخش کشاورزی، توسط مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ارومیه با اهدای لوح تقدیر و تندیس تجلیل شد.


 به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی ، محمود سپهرفر، مدیر جهاد کشاورزی ارومیه  در این مراسم با اشاره به انتخاب یک نمونه ملی و 15 نمونه استانی از شهرستان ارومیه، اظهار کرد: از شاخص‌های تعیین کننده انتخاب افراد برتر بخش کشاورزی ، به استراتژیک بودن محصول از نظر امنیت غذایی، صادرات و ارزآوری، مصرف بهینه آب کود و سم و حفظ محیط زیست، جایگاه رشته در طرح های محوری وزارت جهاد کشاورزی و نیز تعداد بهره بردار در رشته شغلی اشاره کرد..

 لطفعلی ناصری استاد دانشگاه، محقق و پژوهشگر در زمینه تولید نهال رویشی و کشت بافت در سال ۹۸ به عنوان نمونه استانی انتخاب گردید. فعالیت وی در راستای سیاست های جهاد کشاورزی در زمینه اصلاح و جایگزینی باغات، افزایش بهره وری و کمیت و کیفیت و بالا بردن عملکرد ارقام با تولید نهال های پایه رویشی و کشت بافت بوده است.

مختار محمدی باغدار نمونه و پیشرو از روستای تازه کند جنیزه، با تولید بیش از ۴۹ تن انگور در سطح ۷ هکتار بعنوان انگورکار نمونه استان در سال ۹۸ انتخاب شده است.

شهرستان ارومیه رتبه برتر در تعداد نمونه های بخش کشاورزی استان آذربایجان غربی را در سال ۹۸ کسب نموده است.منبع این مطلب سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان غربی
http://www.waaj.ir

آدرس این مطلب در اینترنت :
http://www.waaj.ir/mods.php?id=News&file=article&sid=8004